Bomba patladı, 2'si ağır 5 kişi yaralandı

banner37

Lefkoşa’da Hamitköy Barajı’nın yakınlarında bulunan askeri birliğe ait atış alanında, özel bir firma tarafından asfaltlama çalışması yapıldığı sırasında hiç beklenmedik bir olay yaşandı

Bomba patladı, 2'si  ağır 5 kişi yaralandı

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa’da Hamitköy Barajı’nın üst kısmında bulunan askere ait atış poligonunda dün bomba patladı. Asker, polis ve sağlık ekiplerini teyakkuza geçiren olay, atış poligonunda özel bir şirket tarafından asfaltlama çalışması yapıldığı sırada oldu. Patlama sonucu firma çalışanı ikisi ağır, beş sivil yaralandı.

Patlama sonucu Teoman Erbaş, Sadi Koçyiğit ve Uğur Mert hafif şekilde yaralanırken, Adem Tunç’un bileğinin koptuğu, Fatih Balcı’nın ise bombadan saçılan şarapnel parçaları nedeniyle vücudunda birçok kesiğin oluştuğu öğrenildi.

 

Özel araçlarla YDÜ Hastanesi’ne götürüldüler

Karayolları Dairesi’nin askere ait atış poligonunun asfalt işlerini ‘Haskar Asfalt’ isimli taşeron firmaya verdiği ve patlama sonucunda söz konusu firmada çalışan üst yapı işçilerinin yaralandığı belirtildi.

Patlamanın ardından olay mahalline iki ambulans ile çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi yaralıların sevki için hazırda bekledi ancak yaralıların özel araçlarla direkt Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldüğü öğrenildi.

 

Başka bomba olması ihtimali endişelendirdi

Olayın ardından bölgeye ilk olarak Olay Yeri İnceleme ekibi gitti. Fakat, atış alanında patlamamış bombaların olabilme ihtimali üzerine polis, bombanın patladığı yere gitmek için bomba imha uzmanlarını olay yerine çağırdı. Ekibin bölgede uzun süre arama çalışması yaptığı öğrenildi.

Patlamanın duyulmasıyla birlikte çok sayıda askeri personel, Karayolları Dairesi çalışanları ve bölge halkı,bölgeye akın etti.

Bölgede çalışanlardan elde edilen bilgilere göre, Haskar Asfalt adlı firma, atış alanı içinden Hamitköy Barajı istikametine kadar olan kısmakadar dökülecek asfaltlama ihalesini kazandı. Firmanın söz konusu alanda 15 kişilik ekiple çalıştığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER