banner6

Borçlarını ödeyebilmek için hırsızlık yaptığını söyledi, ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirildi

banner37

Sanık Mustafa Yılmaz, ‘borçlarını ödeyebilmek için hırsızlık yaptığını’ söyledi, Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer ise sanığın iş bulup çalışarak borcunu ödemek yerine suç işlemesinin ağırlaştırıcı faktör olduğunu belirtti. Sanığa 36 ay hapis cezası verildi.

Borçlarını ödeyebilmek için hırsızlık yaptığını söyledi, ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirildi
banner150

banner150

banner99

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Ev Açma”, “İkametgahtan Sirkat” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından yargılanan Mustafa Yılmaz hakkındaki karar açıklandı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer, Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya ve Yargıç Temay Sağer'in oy birliği ile vermiş olduğu kararı Başkan Soyer açıkladı.

Başkan Soyer, ev açma suçlarının yaygınlaştığına değinerek, bu tür suçların toplum huzurunu bozduğunu aktardı.

Sanığın borçlarını ödeyebilmek için söz konusu suçları işlediğini söylediğini belirten Soyer, sanığın iş bulup çalışarak borcunu ödemek yerine suç işlemesinin ağırlaştırıcı faktör olduğunu dile getirdi.

Soyer, sanığın 10 Temmuz 2022 tarihinde Girne’de bulunan iki katlı bir ikametgâhın üst katındaki penceresi açılarak içeriye girdiğini; çalışma odasındaki masa çekmecesinde muhafaza edilen toplam 53 bin 400 TL, bin 370 STG, 420 ABD Doları ve 200 Euro nakit paralar çalındığını ifade etti.

Sanığın bu paraları mağdurlara ödemediğini ve şikayetin sürdüğünü belirten Soyer, sanığın ayrıca, Girne’de bulunan bir apartman dairesini kendisine ait olmadığı halde kendi malı gibi gösteren sahte bir sözleşme düzenledikten sonra söz konusu daireyi başka bir şahsa 15 bin 200 TL karşılığında kiraladığını da açıkladı.

Soyer, sanığın söz konusu şahsın parasını geri iade ettiğini, bu meseleyle ilgili şikayetin geri çekildiğini söyledi.

Sanığın işlediği ev açma suçunun 20, ikametgahtan sirkat ve mülke tecavüz suçunun 3 yıl hapislik öngördüğünü kaydeden Başkan Soyer, ciddi ve vahim suçlar işleyen sanığı 36 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104