banner6

Borcu 37 bin TL

banner37

KIB-TEK’in elektriğini kestiği için önceki gün yüzlerce ölü bıldırcını, dün de onlarca bıldırcın yumurtasını kurumun önüne döken Sadi Kazafanalı’nın, defalarca taksitlendirilmesine rağmen borcunu ödemediği, son kesintinin de otomatikman sistem tarafından yapıldığı belirtildi.

Borcu 37 bin TL
banner99

Ali CANSU

Gönyeli’de bıldırcın üretimi yapan Sadi Kazafanalı, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK) elektriğini kesmesinden dolayı, önceki gün yüzlerce ölü bıldırcını, dün de onlarca bıldırcın yumurtasını kurumun önüne döktü. Kurum, Kazafanalı hakkında polise suç duyurusunda bulundu.

Elektriğini kesen KIB-TEK’i hedef alan Sadi Kazafanalı, dün saat 14.00’te beraberinde getirdiği bıldırcın yumurtlarının bir kısmını kurumun kapısından içeri, bir kısmını da dışarıya dökerek ayrıldı.

“Borcumun taksitlerini kendilerine muntazam bir şekilde ödediğim halde elektriğimi kestiler ve yüzlerce bıldırcınım telef oldu” iddiasında bulunan Kazafanalı, önceki gün vezneye ödeme yapmaya gittiğini ve bin 200 TL ödemesine rağmen kurumun bunu az bulduğunu belirtti.

KIB-TEK’te korumalık yapan bir kişi, söz konusu şahsın daha önce de elektriği kesildiği için kuruma gelip arbede çıkarmaya çalıştığını ifade etti.

“37 bin 675 TL borcu var”

banner134

KIB-TEK Genel Müdürü Gürcan Erdoğan KIBRIS’a yaptığı açıklamada, söz konusu kişinin 37 bin 675 TL borcu olduğunu söyledi.

Bu şahsa defalarca taksitlendirme yaptıklarını, hatta hattını, borcu olmasına rağmen açtıklarını kaydeden Erdoğan, “Üstelik taksitleri uzun vadeli yaptık. Ancak, taksitleri aylardır ödemedi. Borcundan dolayı o bölgeye defalarca araç ve personel yolladık. Böylece yakıt ve personel masraflarını da diğer aboneler ödemek zorunda kalıyor” dedi.

Bu kişinin borcunu düzenli ödeyen insanları haksız duruma düşürdüğünü de anlatan Erdoğan, elektriğinin kesilmemesi için minimum bin 500 TL ödeme yapması gerektiğini, ancak bin 200 TL getirdiğini ve daha sonra yine para getirip ödeme yapacağını söylemesine rağmen bunu yapmadığını kaydetti.

Sistemin bilgisayara bağlı olduğunu ve elektriğini ödemeyen ve belirli bir limiti geçenlerin elektriğinin otomatik olarak kesildiğini de anlatan Erdoğan, elektriğinin ödenmesi halinde bu şahsın elektriğinin açılacağını söyledi.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104