'Borcunu ödemezsen, kafana 2 şarjör boşaltacağım'

banner37

Üç kişiyle birlikte Yahya Cemiloğlu’na ait ofisi basıp, iddiaya göre kardeşi Mahmut Cemiloğlu’nun burnunu kırıp, kayıplara karışan Şevket Tukyu, polise teslim oldu. Polis, zanlının Yahya Cemiloğlu’na şiddet tehdidinde bulunduğunu açıkladı.

'Borcunu ödemezsen, kafana 2 şarjör boşaltacağım'
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
Girne’de üç kişiyle birlikte Yahya Cemiloğlu’na ait ofisi basıp, kavga çıkaran, bir kişinin de burnunu kırdıktan sonra kayıplara karışan Şevket Aykut Tukyu, Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu.

Aleyhindeki suçlamayı kabul etmeyen Tukyu, tutukluluk talebiyle dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhinde 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Mahkemeye bilgi veren polis, zanlı Şevket Aykut Tukyu’nun Yahya Cemiloğlu’na “Borcunu ödemezsen senin kafana 2 şarjör boşaltacağım” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu ifade etti.

“Ağır yaralama”, “Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma”, “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarrufu”, “Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarrufu”, “Silahla Adam Yaralama”, “Ciddi darp”, “Kundaklama” ve “Vahim Zarar” suçlarından birçok sabıkası bulunan Şevket Aykut Tukyu, 3 Temmuz günü Girne’de meydana gelen “Vahim zarar”, “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlarından tutuklandı.
Zanlı Tukyu’nun suç ortakları olan zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın, olay sonrası tutuklanmış ve mahkemeye çıkarılmıştı.

 

Arandığını öğrenince polise gitti

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz’u tanık olarak dinletti.

Zanlı Şevket Aykut Tukyu’nun “Şiddet Tehdidi”, “Vahim zarar”, “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Ömer Yavuz, zanlının 3 Temmuz günü Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın ile birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesi ile Yahya Cemiloğlu’na ait ofisi bastıklarını söyledi.

Yavuz, çıkan kavgada Mahmut Cemiloğlu’nun burnunun kırıldığını ve zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın’ın gözaltına alınarak aleyhlerinde 2 günlük tutukluluk emri alındığını, Tukyu’nun ise arandığını öğrenince önceki gün polise giderek teslim olduğunu belirtti.

Polis, zanlı Şevket Aykut Tukyu’nun Yahya Cemiloğlu’na “Borcunu ödemezsen senin kafana 2 şarjör boşaltacağım” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti.


Bıçaklama yaralama iddiası üzerine Yahya Cemiloğlu’na da soruşturma

Yavuz, zanlı Tukyu’nun önceki gün Girne Polis Müdürlüğü’ne gelerek teslim olduğunu, verdiği ifadede suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Polis memuru Ömer Yavuz, ayrıca zanlılardan Mesut Okur’un Yahya Cemiloğlu tarafından bıçak ile kaşından ve karnından yüzeysel olarak yaralandığı yönünde verdiği ifade doğrultusunda Yahya Cemiloğlu aleyhinde soruşturma başlattıklarını da kaydetti.
Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve zanlı Şevket Aykut Tukyu’nun serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz etki edebilme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Yavuz, kamera görüntülerinin de incelenmesi gerektiğini kaydederek zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, olayın ciddiyetine dikkat çekerek soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacaklar

“Şiddet Tehdidi”, “Vahim zarar”, “Darp “ ve “Mülke tecavüz” suçlarından tutuklanan Mesut Okur, Şükrü Dipdere,  Musa Saygın ve Şevket Aykut Tukyu’nun bugün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmaları bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108