Boşanmak isteyen eşini sokak ortasında dövdü

banner37

Lefkoşa’da, kendisinden ayrılmak isteyen eşini, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi park yerinde darp eden zanlı Ahmet İdiskut, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Boşanmak isteyen eşini sokak ortasında dövdü
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da boşanma aşamasında olduğu eşi C.İ’yi, kendisi ile barışmayı kabul etmediği gerekçesi ile hastane park yerinde darp eden zanlı Ahmet İdiskut, tutuklanarak, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Şikayet üzerine tutuklanan zanlı, mahkemede teminata bağlandı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görevli polis memuru Cennet Koruk’u tanık olarak dinletti.   

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Cennet Koruk, olayla ilgili bulguları aktardı.

Polis Koruk, zanlı Ahmet İdiskut’un, 26 Kasım tarihinde, Lefkoşa’da medyana gelen “Ağır Bir Suç İşlemeye Teşebbüs” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Koruk, zanlının Lefkoşa’da, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi önünde, boşanma aşamasında olduğu eşi C.İ’yi, kendisi ile barışmayı kabul etmediği gerekçesi ile sol elinden zorla tutarak çekip darp ettiğini anlattı.

Memur Koruk, zanlının daha sonra eşi C.İ’yi, kullanımında bulunan EC 544 plakalı araca bindirmeye çalışmak sureti ile zorla kaçırmaya teşebbüs ettiğini de söyledi.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlının derdest emri gereği tutuklandığını mahkemeye aktaran polis memuru Cennet Koruk, soruşturmanın tamamlandığını, bu yüzden zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

Koruk, zanlının 2012 yılında, yine eşi C.İ’yi darp ettiği gerekçesi ile yargılanıp, 2013’te mahkum edildiğini de anımsattı.

 

Aynı hareketi 2012’de de yapmış

Mahkemede söz alan zanlı Ahmet İdiskut ise müştekiyi darp etmediğini, zorla arabaya bindirmeye çalışmadığını iddia etti.

Eşinin boşanma haberini çocuklarından duyduğunu ifade eden zanlı Ahmet İdiskut, kendisiyle konuyu konuşmak için gittiğini, ancak herhangi bir şiddet uygulamadığını savundu.

Geçmişteki davada ise eşinin kendisinden şikayetçi olmadığını ve davanın öyle sonuçlandığını öne sürdü.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının, ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 2 gün ispat-ı vücut etmesi, 10 bin TL nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108