banner6

Boşanmak isteyen eşini, ölümle tehdit etti

banner37

Kendisinden boşanmak isteyen eşinin misafir olarak bulunduğu eve bıçakla giden A.Z., kadına ölüm tehdidinde bulunup, darp ettiği suçlamasıyla tutuklandı, ardından yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

Boşanmak isteyen eşini, ölümle tehdit etti
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
“ARTIK GERİ DÖNÜŞÜ KALMADI”… A.Z.’yi dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının kendisine boşanmak isteyen eşinin bulunduğu eve bıçakla giderek, kadını duvara sıkıştırıp, koluna boğazını dayadığını “Eğer beni boşarsan bittin. Sen de ben de. Artık geri dönüşü kalmadı” diyerek ölüm tehdidinde bulunduğunu, ardından da saçını çektiğini anlattı. Mahkeme, diğer şartların yanında 10 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı yargılanıncaya kadar serbest bıraktı.

Boşanma davası açmaya hazırlanan karısının bulunduğu eve bıçakla giden zanlı A.Z., ölümle tehdit ederek, darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

banner134

“Kanunsuz bıçak taşımak”, “Şiddet tehdidi” ve “Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Damla Solak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Damla Solak, zanlının 10.08.2021 tarihinde saat 21.54 raddelerinde kendisine boşanma davası açacağı gerekçesi ile Gönyeli’de sakin eşi D.B.’nin misafir olduğu eve tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu siyah saplı 13.5 cm ağız uzunluğu ve toplamda 27.5 cm uzunluğundaki bıçakla gittiğini belirtti.

Polis memuru Damla Solak, zanlı A.Z.’nin, B.Z.C’ye ait ikametgaha girip konu ikametgahın salon kısmı içerisinde elinde bulundurduğu bıçağı adı edilene göstererek, sol kolunu boğazına dayayıp, duvara sıkıştırarak darp ettiğini kaydetti.

Solak, zanlının, eşine hitaben, “Eğer beni boşarsan bittin. Sen de ben de. Artık geri dönüşü kalmadı” demek sureti ile şiddet kullanma tehdidinde bulunup tekrardan saçını çekerek darp ettiğini mahkemeye aktardı.

Solak, müştekinin aynı gün doktor kontrolünden geçirildiğini ve vücudunda darp, cebir izi olmadığı yönünde rapor temin edildiğini kaydetti.
Solak, aynı gün zanlının tespit edilerek aleyhinde temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve konu bıçağı aynı gün polise teslim ettiğini anlattı.
Zanlının Türkmenistan vatandaşı olup çalışma izni ile KKTC'de bulunduğunu belirten Solak, zanlının davaları görülünceye dek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının davalarında hazır bulunması maksadı ile yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88