'Boşanmıyor' diye adamın kafatasını çatlattı

banner37

Türkiye’de boşanmaları için elçiliğe imza vermeyen eşinin işyerini basıp, eşinin kafasına demir elementle vuran Eda Tonkaz mahkemeye çıkarılarak, yargılanıncaya değin 3 bin TL nakdi teminata bağlandı

'Boşanmıyor' diye adamın kafatasını çatlattı
banner87

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Sanayi Bölgesi’nde, dün, pek de alışık olmadığımız bir olay yaşandı. Bir kadın, Türkiye’de de boşanmak istediği eski eşini, elçiliğe imza vermediği gerekçesiyle hastanelik etti.

Bayram Demir isimli atölyede yaşanan olayda, Eda Tonkaz, elçiliğe gereken imzayı vermeyen eşine sinirlenip, işyerinde bulduğu demir elementle eşini başından yaraladı.

Kafatası çatlayıp, hastanede tedavi edilen Ferdi Tonkaz’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Vedat Bilginaylar’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Vedat Bilginaylar, zanlının, 26 Ekim 2018’de saat 08.30’da, Bayram Demir isimli demir atölyesinde, eski eşiyle aralarında çıkan tartışmada, boşanmak için elçiliğe gidip imza atmayan eşinin başına demir elementle vurduğunu söyledi.

Vedat Bilginaylar, zanlının, adı edilenin kafatasını çatlattığını belirterek, müştekinin hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade etti ve mahkemeden, devam eden tahkikata etkisi bulunmayan zanlıyı davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıyı davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti.

Zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kelin de 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini isteyen yargıç, 3 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlının haftanın 1 günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine emir verdi.

Genç kadın teminat şartlarını yerine getiremeyince, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. Eda Tonkaz, ya teminat şartlarını yerine getirene dek, yargılanacağı tarihe değin, bir ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER