Bostancılılar, sağlık ocağı istiyor

banner37

Bostancı Muhtarı Fırat Arkın, 6 bin nüfusu olan köyün ilgiye ihtiyacı olduğunu söyledi

banner87
Bostancılılar, sağlık ocağı istiyor
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt ilçesinin en büyük köylerinden olan Bostancı, sorunlar yumağı.


Bostancı Muhtarı Fırat Arkın, yetkililerin köye sadece oy amacıyla gittiklerini fakat seçim sonrası kendileriyle ilgilenmediklerini söyledi.


Batı bölgesinin en büyük köyü olan Bostancı’nın yaklaşık 6 bin nüfusa sahip olduğunu belirten Arkın, sorunlarını defalarca gerek yazılı gerekse sözlü olarak ilettiklerini ancak yanıt alamadıklarını ifade etti.


Arkın, nüfus yoğunluğu yüksek olan köye sağlık ocağı yapılmasını istediklerini vurgulayarak “Sağlık ocağı ile ilgili yaptığımız başvurular sonuçsuz kaldı” dedi.

banner134

Büyük emeklerle Yukarı Bostancı’ya yeni bir cami yapıldığını ancak resmi açılışının olmadığını belirten Arkın, camide de birçok eksiklik olduğunu söyledi.


Arkın, Aşağı Bostancı’da ise ibadet için kilisenin cami olarak kullanıldığını ifade ederek şöyle dedi:


“Bu bina eskidir. Sürekli bakım ve onarıma ihtiyaç duyuluyor. İstediğimiz ibadet yeri olarak kullanılan bu binanın köyümüze kültür ve sanat çalışmaları için bırakılıp köy nüfusuna uygun bir cami yapılmasıdır.


Bostancı ile Akçay arasındaki yol şu anda tehlike saçmaya devam ediyor. Trafiğe verdiğimiz kurbanlardan dolayı toplum olarak çok çektik. Yeni acıların ya da can kayıplarının yaşanmaması için bu yol acilen trafik kurallarına göre düzenlenip gerek yolun aydınlatılması gerekse de banketlerin yapılması gerekir.


Yol kenarında bulunan derin çukurlar araba lastiğiyle kamufle edildi, 5 yıldır lastiği bile kaldırmadılar”.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75