Bostancılılar yatırım bekliyor

banner37

Bostancı köyü sakinleri “daha güzel bir Bostancı” sloganıyla eylem düzenledi

Bostancılılar yatırım bekliyor
banner99

Güren TİLKİ

Bostancı köyü sakinleri “daha güzel bir Bostancı” sloganıyla eylem düzenledi.

Güzelyurt ilçesine bağlı Bostancı köyü sakinleri ve civar köylerden de gelen vatandaşların katılımı ile İrfan Nadir bulvarı üzerinde Güzelyurt Bostancı üzerindeki anayolda Bostancılıların uzun yıllar sorunlarının giderilmemesi nedeni ile pankartlı eylem gerçekleştirildi.


Eylemciler, “Hani muhtarlık binası?”, “Atatürk Büstü yok”, “Mezarlığımız yok”, “Ulaşım yok”, “Bahçe yollarımız hâlâ eksik”, “Hani oyun parklarımız?, “Kırsal kesimlerin alt yapısı yok” yazılı pankartlar açtı.

Eylem sırasında Güzelyurt- Bostancı anayolunun bir bölümü kısa bir süreliğine kapatıldı ve trafik tek şeritten verildi.


Bostancılılar, sorunlarının giderilmemesi halinde daha geniş çaplı bir eylem gerçekleştirebileceklerine vurgu yaptı.


banner134
Bostancı köy Muhtarı Fırat Arkın ve bazı Güzelyurt Belediye Meclis üyelerinin katılımı ile yapıldı. Eylemde Köy Muhtarı Fırat Arkın CTP Belediye Meclis Üyesi Veleddin Taşkent, UBP Belediye Meclis Üyesi Osman Kasapoğu ve Bostancı Köy sakinlerinden Gökhan İnik birer konuşma gerçekleştirdiler.

Eylemciler ne dedi?

Fırat Arkın (Aşağı Bostancı Muhtarı)

“Biz Bostancı sevdalıları olarak oluşturduğumuz komite ile köyümüzün gelişmesi için zorunlu ihtiyaçları, eksiklikleri ve yapılması gereken yeniliklerle ilgili toplanıp farkındalık yaratma ve sesimizi duyurmak adına yaptığımız eylemle amacımıza ulaşmak için bıkmadan usanmadan her platformda “daha güzel bir bostancı” sloganı ile verilen sözlerin takipçisi olacağımızı belirtmek isterim. Açılan pankartlarda eksikliklerimizin bir kısmını belirtmiş bulunmaktayız.”

Veleddin Taşkent (CTP Belediye Meclis Üyesi)


“Bölgemiz adına gerçekleştirdiğimiz eylemde Bostancı bölgesi için ivedilikle yapılması zaruri olan fakat halen daha yapılmayan yatırımlar ve eksiklikler için oluşturduğumuz komite ile birlikte bölge halkımızı daha çok mağdur etmemek için eylemimizi kısa tuttuk dedi ve sorunlarımız giderilmediği takdirde daha etkili ve şiddetli eylemlerimizi gerçekleştirmek için çalışma yapacağız. Özellikle seçim zamanları verilen sözlerin tutulması ve gereğinin yapılmasının takipçisi olacağız dedi.

Osman Kasapoğlu (UBP Belediye Meclis Üyesi)


“Bostancı ile Güzelyurt güzergahında 5 kişinin T iznini var ancak bu izinler başka amaç için kullanılıyor. T izinli olanların uyarılmasını veya iptal edilmesi gerekiyor. Farkındalık yaratmak için bir araya geldik.”

Gökhan İnik (Köy sakini)


“Bostancı köyü adamızın en büyük köylerindendir. Köyün sıkıntıları ve sorunları için kalıcı çözümler yapılması lazım. Gençlerimizi köyümüzde tutabilmemiz için farklı alternatifler üretmek zorundayız. Maalesef çok göç alan bir köy olduk. Fikri Kareyel İlkokulumuzun yapısal birtakım sıkıntıları var. Öğrencilerin oyun alanları maalesef zamanın şartlarına göre uygun değildir. Bir an önce ilkokulumuzun günün şartlarına uygun hale getirilmesini arzu etmekteyiz. Hep birlikte daha güzel bir Bostancı köyü için el ele vermek gerektiğini düşünüyorum.”

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75