banner6

Boyacı ama korsan taksicilikle insan kaçakçılığı da yapıyor

banner37

Boyacı ama korsan taksicilikle  insan kaçakçılığı da yapıyor
banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Alayköy’de askeri yasak bölge içerisinde yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışırken yakalanan yabancı uyruklu 5 kişiyi, para karşılığında arabasıyla bölgeye götürdüğü tespit edilen Ö.G. isimli kişi tutuklandı.

   Ö.G. isimli zanlıyı dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, zanlının suçlarını itiraf ettiğini söyledi ve zanlının mesleğinin boyacılık olduğunu, söz konusu kişileri de korsan taksicilik yaparak bölgeye götürdüğünü, onlardan aldığı paraları da Güney Kıbrıs’ta ikamet eden şahsa gönderdiğini belirtti, soruşturma amaçlı olarak aleyhine 2 gün tutukluluk emri aldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Toykan Gülerler, zanlı Ö.G.’nin “Suç işlemeye teşebbüs” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Gülerler, zanlı Ö.G.’nin daha önce tespit edilip tutuklanan zanlılar A.H., A.M.W., L.K., N.F. ve A.D. isimli şahıslarla para karşılığı “cürüm işlemek” için anlaştığını belirterek, EP 323 plakalı araçla askeri bölge yakınlarına bırakıp ayrıldığının tespit edildiğini kaydetti.

   Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının Lefkoşa’da tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Gülerler, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini ifade etti.

   Gülerler, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu kişilerin paraları alıp Güney Kıbrıs’ta ikamet eden bir şahsa verdiği iddiasında bulunduğuna işaret ederek, zanlı avukatının sorularına verdiği cevaplarda ise zanlının ülkede boyacı olarak çalıştığını ve korsan taksicilik yaparak bu suçu işlediğini vurguladı.  

   Zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine dikkat çeken Gülerler, zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Dizdarlı Ergüden, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110