banner6

Böyle bir vicdansızlık olamaz

banner37

Duyarsız vatandaş ya da vatandaşlar tarafından atılan zehirli deriler önceki gün iki köpeğin ölümüne iki köpeğin de hastalanmasına neden oldu. Avcı isyan etti.

Böyle bir vicdansızlık olamaz
banner150 banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Akdeniz köyünde önceki gün avlanmaya giden avcının köpekleri, ormanlık alan içerisine atılan zehirli derileri yedi.
Köpeklerin ikisi olay yerinde yaşamını yitirirken, diğer ikisi de ağır şekilde hasta oldu.

Duruma isyan eden avcı Ali Fıstıkçı, Akdeniz bölgesinde bu olayın yeni yaşanan bir olay olmadığını söyledi ve önlem alınmasını istedi.
Fıstıkçıya göre bu zehirli deriler birileri tarafından bilinçli olarak atıldı ve bölgeye giden avcıların köpekleri zehirlenmek istendi.

“Aylar öncesinden başladı”

Etrafa zehirli deriler atılmasının av sezonu başlamadan önceki hazırlık sürecinde başladığını ifade eden Fıstıkçı, o dönemde de onlarca köpeğin zehirlendiğini ifade etti.

Fıstıkçı, “Bu işe çözüm bulunmalı. Bu derileri diğer hayvanlarda yiyebilir. Daha sonra bu hayvanlar soframıza gelebilir ve zehirlenebilir” diyerek uyarı yaptı.

“Yolu kapattım”

Vatandaşlık görevi olarak kendi köpekleri zehirlendikten sonra yolu kapattığını ve diğer avcıların o bölgeye geçmesine izin vermediğini kaydeden Fıstıkçı şu şekilde konuştu:

“Benim dört köpeğim vardı. Tomi ve Lassi bu zehirli derilere dokunur dokunmaz orada yaşamını yitirdi. Linda ve Goni de hasta oldu. Veteriner bana hayatta kalmayacaklarını söyledi. Onlar benim köpeğim değil, arkadaşımdı. Böyle bir şey kabul edilemez. Bu olayı kapatmamak gerek. Söz konusu yer ormanlık bir alandır. Çözüm, orasının ava kapatılması değildir. Kimseyi suçlamak istemiyorum ama yapılan çok çirkindir. Konuyu polise de ilettim.”

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 07:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110