banner6

Böyle sistem olmaz!

banner37

Böyle sistem olmaz!
banner150 banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Ülkemizde hemen her alanda yaşanan sistemsizlik, vatandaşın sabrını taşırmaya devam ediyor. Lefkoşa’da Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Dairesi’nde işlemlerini yapmak için saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar, saat 11.30 sıralarında sıra numarasının bittiği gerekçesiyle içeriye alınmamasına isyan etti.

   Daire içerisinde olan ancak sıra numarası bulamayan vatandaşların işlemleri de yapılmadı. İşlerinden zar zor izin alıp ve devlete para vermek için daireye giden vatandaşlarla memurlar arasında gergin anlar yaşandı.

   Mesai saati 12.30’da bitmesine rağmen işlemlerin saat 11.30’da bitirilmesi üzerine tepki gösteren vatandaşlar, memurlarla tartışmaya girdi.

“Zar- zor izin alıp gelebiliyoruz

   KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, tepkisini şöyle anlattı:

   “Biz buraya işimizden zar- zor izin alıp gelebiliyoruz ama ortada daire adına bir şey yok.

   Araçta eksik bir belge olunca acımadan ceza yazmasını biliyorlar ama eksik belgeleri tamamlamak için gittiğimizde, hizmet adına da hiçbir şey yok. İşlerimizi halletmek için öğleye kadar izin alıp geldik ama daha mesai saati dolmadan, öğle saati gelmeden işlemleri durdurdular.

   Madem sisteminiz yok, vatandaşa hizmet etmek istemiyorsunuz; o zaman kimseye ceza da yazmayın.

   Kuruşa kurşun atan devletimizin paraya hiç mi ihtiyacı yok?”

“Pandemi koşullarına göre sıra numarası veriliyor”

   Öte yandan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan elde edilen bilgilere göre, pandemi koşulları nedeniyle Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Dairesi’nin içi kalabalık olmasın diye sınırlı sayıda sıra numarası veriliyor.

   Bu sistem de sıra numaralarının ve buna bağlı olarak işlemlerin erken bitmesine neden oluyor. Ancak işlemler 13.30’da devam ediyor.

Fotoğraflar/ Özmen YILANCILAR

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 10:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110