Böyle yol olmaz!

banner37

Dikmen-Lefkoşa anayolu üzerinde Kuzey Çevre Yolu’na bağlanan yol, tehlikelerle dolu. KIBRIS’a ulaşan vatandaşlar, “Bu yolda her gün kazalar oluyor. Yol yapılmıyorsa başka bir çare üretilsin” dedi

Böyle yol olmaz!
banner90
banner8

TEHLİKELERLE DOLU… Dikmen-Lefkoşa anayolu üzerinde Kuzey Çevre Yolu’na bağlanan yol, tehlikelerle dolu. Birçok anomalinin bulunduğu yolda, asfaltta giderken bir anda karşınıza tarla çıkıyor. Gecenin zifiri karanlığında bu yolun durumunu görmek neredeyse imkansız. Sürücüleri yönlendirmek için yolun ortasına ve kenarına ikaz kukaları yerleştirildi ancak bu kukalara o kadar çok araç çarptı ki, çoğu devrildi. Vatandaşlar, “Yol tehlikelerle dolu. Can korkusuyla araba sürüyoruz” dedi.

Funda ÖZSAKINÇ

   Dikmen-Lefkoşa anayolu üzerinde Kuzey Çevre Yolu’na bağlanan yolla ilgili vatandaşlardan çok sayıda şikayet geliyor.

   KIBRIS kısa süre önce de Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ile bölge halkının, yetkililere yaptığı yardım çağrısını da içeren “Bu viraja bir çare bulun” başlığıyla bir haber yayımlamış ve söz konusu yoldaki tehlikeleri gündeme getirmişti.

   Ülkemizde her gün onlarca kaza meydana geliyor. Sürücü hatalarının yanı sıra altyapı sorunları nedeniyle yaşanan kazalar, ne yazık ki üzücü sonuçlara neden oluyor.

banner134
   Dikmen-Lefkoşa anayolu üzerinde, Kuzey Çevre Yolu’na bağlanan bu yol da tehlikelerle dolu.

   Asfalt yolda ilerlerken bir anda karşısına tarla çıkıyor. Yolu bilmeyen sürücüler, yol bitimine geldiğinde büyük şaşkınlık yaşıyor, insanlar nereden gideceklerini şaşırıyor.

   Yol içerisindeki viraj ise başka bir tehlike yaratıyor. Yolu senelerdir dubalar ayırıyor. Günde 10 binlerce kişinin kullandığı yol, geçici çözümlerle geçiştiriliyor.

   Sürücüleri yönlendirmek için yolun ortasına ve kenarına ikaz kukaları yerleştirildi ancak bu kukalara o kadar çok araç çarptı ki, çoğu devrildi. Vatandaşlar, “Yol tehlikelerle dolu. Can korkusuyla araba sürüyoruz” dedi.

Çöplük yaptılar

   Söz konusu yolun üzeri çöpten, pislikten de geçilmiyor.

   Sürücülerin gelişi güzel yolda giderken arabanın penceresinden çevreye attığı içki şişeleri ve çöpler, bölgeyi sarmış durumda. O bölgede daha önce yangın çıktığını hatırlatmakta fayda var… Özellikle çevreye atılan cam şişelerin yangına davetiye çıkardığı ve doğa için ne kadar büyük zararı olduğu unutulmamalı.

   Öte yandan yol güzergahında oluşan çöplük alan da dikkat çekiyor.

   Yol boyunda bulunan arazi içerisine ve bir tepenin üstüne atılan çöpler, yine çevre duyarsızlığını ortaya koyuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75