banner6

Bozuk yollar göle döndü

banner37

Bakımsızlıktan dökülen Lefkoşa yollarındaki çukurlar, yağışlarla birlikte suyla doldu. Bu yollarda araç kullanmak zorunda olan vatandaşlar, isyan ediyor

Bozuk yollar göle döndü
banner151

Ali CANSU

Lefkoşa’da özellikle yağmur yağdığı zamanlarda yollardaki çukurların sularla dolması, araçlar ve sürücüler açısından büyük tehlike arz ediyor.

Su dolan her çukurun adeta “Bubi tuzağı”na dönüştüğünü ifade eden araç sürücüleri, yıllardır tamir edilmeyen yollarda araç kullanmaktan bıkıp usandıklarını ifade etti.

Bakımsızlıktan dolayı Lefkoşa’da birçok yolun derin çukurlarla dolu olması ve son günlerdeki bol yağışlarla bu çukurların sularla dolması, vatandaşların korku ve endişelerini bir kat daha artırdı.

Vatandaşlar, “Araçlarımız, asfaltların bozuk ve çukurlarla dolu olduğu için sürekli arıza yapıyor ve lastikleri de erken değiştirmek zorunda kalıyoruz. Bu da bütçemize ek külfet getiriyor. Bu durum daha nereye kadar sürecek bilemiyoruz. Artık bu soruna bir çare bulsunlar” diyerek dert yandı.

Her yıl bütçelerinden keserek araçları için seyrüsefer harcı ödeyip sigorta yaptırdıklarını ifade eden vatandaşlar, yolların bakımsızlığından dolayı artık vergi vermek istemediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 10:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110