banner6

Browder konusu gündemden düşmüyor

banner37

Gazprom şirketinin hisselerini satın alan ve akabinde vergi kaçırmakla suçlanan Amerikalı işadamı Bill Browder’le ilgili verilerin, Güney Kıbrıs tarafından Rus savcılara verilmesinin reddedilmesiyle ortaya çıkan sorunun gündemde kalmaya devam ettiği belirtildi.

Browder konusu gündemden düşmüyor
banner150 banner151 banner143

Alithia gazetesi, İngiliz basını (Times gazetesi) ve milletvekillerinin, bu konudan faydalanarak, kendilerini “Avrupa’nın kötü çocuğu” olarak gösterme girişiminde bulunduğunu yazdı.

Gazete, Times gazetesinde yer alan habere dayanarak, İngiliz İşçi Partisi milletvekili John Austin’in,  İngiltere Maliye Bakanlığı’ndan, Güney Kıbrıs’ı, “kara para aklama olaylarının göğüslenmesine ilişkin AB kurallarına ve tüzüklerine uymayan ülke olarak” nitelendirmesini talep ettiğini belirtti.

İngiliz milletvekilinin, bu konuda, ülkesinin maliye bakanlığına mektup gönderdiğini ve mektubunda, Güney Kıbrıs’ın Browder ile ilgili suçlamalar konusunda yeterli araştırmayı yapmadığını savunduğunu belirten gazete, İngiliz milletvekilinin mektubunda ayrıca  “Rus makamlarının, Browder aleyhine yaptıkları vergi kaçakçılığına ilişkin kovuşturmada, Güney Kıbrıs-Moskova işbirliğine de atıfta bulunduğunu yazdı.   

Gazete, Times gazetesinin, İngiltere Maliye Bakanlığı’nın, söz konusu milletvekilinin, gündeme getirdiği bu konuyu inceleyeceğini, Aralık ayında yapılacak olan Avrupa Dolandırıcılığa Karşı Mücadele Birimi toplantısında İngiltere tarafından gündeme getirilebileceğinden söz ettiğini de yazdı.  

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 12:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110