banner6

BRTK ve basın için acı gün

banner37

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu ve basın için acı bir gün yaşandı. Kültür sanat program yapımcısı Kadriye Bayraktar sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

BRTK ve basın için acı gün
banner8

Bayrak Radyosu “Gezegenin Günlüğü” Programının yapımcısı ve sunucusu Kadriye Bayraktar bu sabah saatlerinde yüksek tansiyona bağlı kalp yetmezliği sonucu yaşamını yitirdi.

banner134

Kadriye Bayraktar için yarın saat 09.30’da BRT’de tören düzenlenecek. Törenin ardından Bayraktar, doğum yeri olan Kurova’da toprağa verilecek.

Öte yandan polis açıklamasında, Bayraktar’ın (K-47) bu sabah 07.40 sıralarında kızı tarafından ölü bulunduğu bildirildi.

Açıklamada Bayraktar’ın otopsisi sonucu ölüm sebebinin kalp yetmezliği olduğunun belirlendiği kaydedildi.

26 yıl BRT’de çalıştı

17 Mart 1968’de doğan Kadriye Bayraktar, İnönü Ünversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu.

1991 yılında Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda programcı olarak göreve başlayan Kadriye Bayraktar, Bayrak Radyosu’nda  “Kavramlarla Yolculuk”, “Hayat Sevince Güzel”, ‘Gündeme Dair Sohbetler’ ‘Yaz Keyfi, ‘Şiire Yolculuk’ ve ‘Gezegenin Günlüğü programlarının yapım ve sunumunu üstlendi.

Bayraktar, BRT 1’de Betül Arslan ile birlikte 2010 – 2011 yıllarında kültür, sanat, edebiyat ve aktüel haberlerin yer aldığı “Açık S” programını sundu… “Açık S” programı 2010 yılında Dış Basın Birliği Medya Ödülü aldı… Kadriye Bayraktar’ın 12 yaşında bir kızı vardı.

Basın örgütlerinden başsağlığı mesajı

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB) ve Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), Bayrak Radyo Televizyon Kurumu kültür sanat program yapımcısı Kadriye Bayraktar’ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladılar.

KTGB Yönetim Kurulu mesajında, Kıbrıs Türk basınının bugün yine bir değerini zamansız kaybettiğini kaydetti. 

Mesajda, “Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği üyesi, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu kültür sanat program yapımcısı, değerli imnsan kadriye Bayraktar’ı zamansız kaybetmenin derin üzüntüsümnü yaşıyoruz.Kadriye Bayraktar'a rahmet dilerken, ailesi, sevenleri ve tüm basın camiasına başsağlığı diliyoruz.” Denildi.

Basın-Sen Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Sekrater Serkan Soyalan da, “Kıbrıs Türk basınına uzun yıllar hizmet vermiş olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu çalışanlarından çok değerli üyemiz Kadriye Bayraktar'ın ani vefatını büyük bir üzüntü ile ögrenmiş bulunuyoruz.Bayraktar'a rahmet dilerken, ailesine, sevenlerine ve tüm basın camiasına başsağlığı diliyoruz.” Ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2017, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104