banner6

BTHK deniz telsizleri yenileme işlemlerinin artık kurumun internet sayfasından yapılabileceğini duyurdu

banner37

BTHK deniz telsizleri yenileme işlemlerinin artık kurumun internet sayfasından yapılabileceğini duyurdu
banner8

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK), deniz telsizleri yenileme işlemlerinin artık kurumun internet sayfasından yapılabileceğini duyurdu.

banner134

BTHK, deniz telsizleri ile ilgili yenileme işlemlerini daha kolay bir hale getirmek için oluşturulan sayfaya, “//www.bthk.org/tr/online-islemler” adresinden ulaşılabileceğini belirtti.

BTHK’dan yapılan açıklamada, ilk kez kayıt yapılacaksa, cihazın fiziki olarak incelenmesi gerektiği belirtilerek, bundan dolayı telsiz cihazıyla birlikte Kuruma gidilmesi gerektiği uyarısında da bulunuldu.

Açıklamada, şunlar da kaydedildi:

“Deniz telsizi kullanılan tüm teknelerin deniz telsiz cihazlarının Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu'na kaydedilmesi ve yıllık telsiz kullanım ücretlerinin her yıl en geç şubat ayı sonuna kadar Kurumumuza ödenmesi gerekmektedir. Profesyonel balıkçı tekneleri için deniz telsizi kayıt zorunluluğu olmakla birlikte yıllık kullanım ücretine tabi değildirler.

Eğer ilk kez başvuruda bulunmayacaksanız ve yıllık izinlerinizi aksatmadan güncellemişseniz online yenileme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Online başvuru için telsiz seri numarası, tekne numarası ve kimlik numarası kullanılması yeterli olacaktır. Kolayca yapılan online ödeme sonrasında onay belgesi dijital olarak verilmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88