Bu acıya yürek dayanmaz! 

banner37

Trajik ölümleriyle herkesi yasa boğan Çobanoğlu ailesinin üç ferdi, dün Geçitkale’de son yolculuklarına uğurlandı. Bir anda annesini, babasını ve kardeşini kaybeden Eralp Çobanoğlu başta olmak üzere, tüm aile ve yakınlarının feryatları yürekleri dağladı 

Bu acıya yürek dayanmaz! 
banner90
banner8

ÜÇ TABUT PEŞ PEŞE…

Emekli astsubay İbrahim Çobanoğlu, eşi Bengü Çobanoğlu ve küçük oğulları Çınar Çobanoğlu için dün cenaze ve askeri tören düzenlendi. Askerler ve yakınlarının omuzlarında üç tabutun Geçitkale Camii’ne girişi sırasında yükselen feryatlar, herkesi gözyaşlarına boğdu. Cenaze töreni sırasında, çok sayıda aile yakını ve maktullerin arkadaşları yaşadıkları acıya dayanamayarak fenalık geçirdi, sağlık görevlileri fenalık geçirenlere yardım edebilmek için yoğun çaba harcadı. İbrahim Çobanoğlu, Bengü Çobanoğlu ve Çınar Çobanoğlu, kılınan cenaze namazının ardından Geçitkale Mezarlığı’na defnedildi.


TESELLİ ETMEK MÜMKÜN OLMADI…

Bir anda annesini, babasını ve kardeşini kaybeden 18 yaşındaki Eralp Çobanoğlu’nu cenaze töreni boyunca kimse teselli edemedi. Yaşadığı şoku üzerinden atamayan Eralp Çobanoğlu’nun, törende döktüğü gözyaşı, herkesin yüreğini dağladı. Eralp Çobanoğlu, cenaze töreni boyunca “teyze” dediği ve yaşanan korkunç olayda, yardım için koştuğu komşusu Nejla Gamar’a sarılarak hıçkıra hıçkıra ağladı. Oğlunu, gelinini ve torununu kaybeden İbrahim Çobanoğlu’nun babası Derviş Çobanoğlu da tabuttan tabuta koşarak, “Annenin de benim de, hakkımız helal olsun. İbrahim’im, gelinim, Çınar’ım” diye ağıtlar yaktı.


Sedef BOŞNAK

   Geçitkale’de önceki günün ilk saatlerinde başlarından vurularak hayatlarını kaybeden Çobanoğlu ailesinin üç ferdi, dün son yolculuklarına uğurlandı. 
   Polisin ölümlerle ilgili çok yönlü soruşturması sürerken, trajik olayda hayatını kaybeden emekli astsubay olan ve hayvancılıkla uğraşan 52 yaşındaki İbrahim Çobanoğlu, İhtiyat Sandığı Dairesi’nde memur olan eşi 48 yaşındaki Bengü Çobanoğlu ve 14 yaşındaki küçük oğulları Çınar Çobanoğlu, dün Geçitkale’de düzenlenen askeri ve cenaze törenlerinin ardından Geçitkale Mezarlığı’na defnedildi. 
   Ölümleriyle tüm ülkeyi yasa boğan Çobanoğlu ailesinin 3 ferdinin cenaze törenlerine, aileleri, yakınları, sevenleri ve arkadaşlarının yanı sıra, siyasi ve askeri erkândan da üst düzey katılımlar oldu.
   “Bu acıya yürek dayanmaz” diyerek törene katılan herkes, Çobanoğlu ailesi için gözyaşı döktü, dualar okudu.
   Özellikle, aile fertleri ve yakınlarının feryatları yürekleri dağlarken, tören sırasında çok sayıda kişi fenalık geçirdi, sağlık görevlileri baygınlık geçirenlere yardım edebilmek için yoğun çaba sarf etti. 
   Yaşadığı şoku üzerinden atamayan İbrahim Çobanoğlu ve Bengü Çobanoğlu’nun oğlu, Çınar Çobanoğlu’nun da abisi olan Eralp Çobanoğlu’nun, törende döktüğü gözyaşı, herkesin yüreğini dağladı. 

banner134
   Eralp Çobanoğlu, musalla taşındaki ailesinin tabutlarına bile bakmaya zorlandı, “teyze” dediği ve yaşanan korkunç olayda, yardım için koştuğu komşusu Nejla Gamar’a sarılarak hıçkıra hıçkıra ağladı.
   Eralp, son yolculuklarına uğurladığı ailesine hayatının en acı vedasını yaptı. Eralp’ın çektiği acıya, kimsenin yüreği dayanamadı. 

Acılı baba: Hakkımız helal olsun 

   Emekli astsubay olan İbrahim Çobanoğlu’nun babası Derviş Çobanoğlu, torunu, oğlu ve gelinin acısıyla ayakta durmakta zorluk çekti. 
   Geçitkale Camisi’ne, Başbakan Ersan Saner’in koluna girerek gelen Derviş Çobanoğlu, tabutlara tek tek sarılıp, “Annenin de benim de, hakkımız helal olsun” diye gözyaşı döktü. 
   “İbrahim’im, gelinim, Çınar’ım” diye diye gözyaşı döken acılı baba, oğlunun tabutuna sarılarak, geride bıraktıklarına sahip çıkacağının sözünü verdi. 
   İbrahim Çobanoğlu ve Bengü Çobanoğlu’nu kardeşleri ve yeğenleri, törende fenalık geçirdi. Geçitkale Sağlık ekipleri, fenalık geçiren aile yakınlarına müdahalede bulundu. 
   Törene, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, milletvekilleri, askeri erkân, köylüler ve sevenleri katıldı. YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Mustafa
Ali Mustafa - 6 ay Önce

Katile cenaze kılınmamalıydı

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75