Bu acıya yürek dayanmaz

banner37

Ankara’da Spinal Muskuler Atrofi’ye (SMA Tip 1) karşı verdiği savaşa yenik düşen 7 aylık Karel bebek, son yolculuğuna uğurlandı

Bu acıya yürek dayanmaz
banner8

Sedef BOŞNAK

GÖZYAŞLARI SEL OLDU… Ankara’da verdiği yaşam savaşını kaybeden 7 aylık Karel bebeğin cenazesinde gözyaşları sel oldu. Karel’in annesi Şeyda Karaoğulları ve babası Yusuf Karaoğulları’nın acısı herkesin yüreğini dağladı. Baba Yusuf Karaoğulları, evladının cansız bedeninin bulunduğu tabutu, camiye kucağında taşıdı, annesi ise evladının tabutuna sarılarak, yavrusuna son vedasını yaptı.

KKTC’de olduğu kadar yurt dışından da birçok kişinin tedavisi için gerekli ilacın alınabilmesi için seferber olduğu ve adına çeşitli kampanyalar ve etkinlikler düzenlediği, ancak ne yazık ki gerekli miktar toplanamadan cuma günü hayatını kaybeden 7 aylık Karel Karaoğulları’nın cenazesi dün ülkeye getirildi ve köyü Yeniboğaziçi’nde defnedildi.

Ankara’da, aylardır Spinal Muskuler Atrofi’ye (SMA Tip 1) karşı verdiği savaşa yenik düşen, 7 aylık Karel bebek, dün, son yolculuğuna uğurlandı.

Karel bebeğin cansız bedeni, dün sabah ülkeye getirildi ve Yeniboğaziçi’nde kılınan öğle namazından sonra köy mezarlığa defnedildi.

Ailesi ve sevenleri, Karel’e hayatlarının en zor vedasını yaptı.

Ankara Tıp Fakültesi Cebeci Çocuk Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’nde aylardır yaşam savaşı veren ve evlatlarını bir an olsun yalnız bırakmayan, Karel’in annesi Şeyda Karaoğulları ve babası Yusuf Karaoğulları’nın acısı herkesin yüreğini dağladı.

banner134
Evladının tabutunu kucağında taşıdı

Baba Yusuf Karaoğulları, evladının cansız bedeninin bulunduğu tabutu, camiye kucağında taşıdı, musalla taşına koydu.

Törende akan gözyaşları sel olurken, anne evladının tabutuna sarılarak, yavrusuna son vedasını yaptı.

Zolgensma tedavisi için gerekli paranın toplanamadan Karel’in ölümü herkesin yüreğini yaktı.

  Karel’in zamansız ölümü başta ailesi olmak üzere tüm ülkeyi yasa boğdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75