banner6

Bu çağda bu zihniyet !

banner37

Lefkoşa Surlariçi’nde, biri resmi diğeri ‘imam’ nikahlı iki kadınla aynı evde yaşayan Ş.A. isimli kişi, resmi nikahlı eşi N.K.’yi ciddi şekilde darp etmekten tutuklandı

Bu çağda bu zihniyet !
banner151

SAATİ GELMEDEN İMAM NİKAHLI EŞİN YANINA GİTTİ… Aynı evde iki kadınla birlikte yaşayan ve biri resmi diğeri ‘imam’ nikahlı eşlerle görüşme konusunda saat kuralı koyan Ş.A.’nın, önceki gece görüşme saati gelmeden imam nikahlı eşinin yanına gittiği, bu duruma itiraz ettiği için de resmi nikahlı eşi N.K.’yi ciddi şekilde darp ettiği belirtildi. Ş.A., ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.


Surlariçi bölgesinde önceki gece yaşanan ‘aile içi şiddet’ meselesi, hiç de alışık olmadığımız bir olayın da gün yüzüne çıkmasına vesile oldu.


Ş.A., isimli adamın, biri nikahlı diğeri de ‘imam’ nikahlı iki kadınla birlikte aynı evde yaşadığı ve eşlerle belirli saatlerde görüştüğü, ancak önceki gece bu kuralın bozulması sonucu olayın yaşandığı bildirildi.


Ş.A.’nın, önceki gece görüşme saati gelmeden imam nikahlı eşinin yanına gittiği, bu duruma itiraz ettiği için de resmi nikahlı eşi N.K.’yi ciddi şekilde darp ettiği belirtildi.


Olay sonrası “Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ş.A., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki suçtan ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 5 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.


Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Demirel, tanık olarak, Kadın Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayşe Berksan’ı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Berksan, zanlı Ş.A.’nın 13.01.2022 tarihinde saat 21.30’da Lefkoşa’da Surlariçi’ndeki ikametgahında ev içinde aldıkları kurallara göre saati gelmeden nikahsız eşi ile yan yana geldiğini gören eşi N.K. ile aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip, zanlının eşini ciddi bir şekilde darp ettiğini anlattı.


Polis memuru Ayşe Berksan, aynı tarihte N.K.’nin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin acil servise götürülerek doktor kontrolünden geçirilip rapor temin edildiğini kaydetti.


Zanlının 14.01.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirten Berksan, meseleyle ilgili iki tanık ifadesi alındığını ve soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, teminat talebinde bulundu.


Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve zanlının haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110