banner6

Bu çocuklar, yağmurlu havada nerede bekleyecek?

banner37

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesindeki otobüs durağının, “acil ihtiyaçtan” dolayı başka bir bölgeye taşınması, bu durağı kullanan öğrencileri mağdur etti; aileler tepki gösterdi:

Bu çocuklar, yağmurlu havada nerede bekleyecek?
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde, Özge Gayde Meydanı’ndaki otobüs durağının kaldırılması ve başka bir durağın da faaliyete geçirilmemesi nedeniyle öğrenciler mağduriyet yaşıyor.

Onlarca öğrenci sabahın 7’sinde otobüsün gelmesini ayakta beklerken, özellikle yağmurlu havaların kendini göstereceği kış aylarında ne yapacağını kara kara düşünüyor.

KIBRIS’a konuşan bazı aileler, bölgeye durak konulması için belediyeye gittiklerini, çok uğraştıklarını ama bir türlü isteklerini yerine getiremediklerini belirterek, “Bu çocuklar yağmurda, çamurda, kaldırımın üstünde bekliyor. Durağı kaldırdılar ama bir türlü yeni durak yapmadılar. Madem yeni durağı buraya koymayacaksınız, niye durağı yıktınız. Bu çocuklar yağmurlu havada nerede bekleyecek?” diye sordu.

Lefkoşa Türk Belediyesi yetkilileri ise söz konusu durağın acil ihtiyaçtan dolayı başka bir bölgeye taşındığını ve yakın zamanda bölgeye yeni bir durak konulacağını söyledi.

Yetkililer, kış gelmeden bu sorunun ortadan kalkacağını ifade etti.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104