Bu çukuru kapatmak çok mu zor

banner37

Gönyeli Çemberi’den Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne ayrılan yolun kenarında oluşan derin çukur, uzun süredir trafikteki sürücüler için tehlike yaratıyor

Bu çukuru kapatmak çok mu zor
banner90
banner8

Doğan SAMER

Ülkemizdeki yolların neredeyse tamamı köstebek yuvasına döndü. Uzun süredir tamir yüzü görmeyen yollarda seyahat etmek gerçekten çok tehlikeli. Her gün yüzlerce aracın seyrettiği bu yollarda ne can, ne de mal güvenliği var.

Gönyeli Çemberi’nden Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne dönen yolun kenarında oluşan ve bir türlü tamir edilmeyen derin çukur, hem trafik kazalarına davetiye çıkartıyor, hem de çukura düşen araçlara hasar veriyor.

Vatandaşların yanı sıra yetkililerin de her gün kullandığı bu yoldaki çukuru fark etmemek mümkün değilken, çok değil, bir kovalık asfalt bulunarak buraya dökülmesinin çok da zor olmadığı düşünülüyor.

Her gün birçok araç sürücüsü bu çukuru ya son anda fark ediyor, ya da farkına varmayarak çukura düşüyor. Çukura düşen araçlar, ya hasar alıyor, ya da kaza tehlikesi yaşıyor.

banner134
Aylardır yol kenarında tehlike yaratan bu çukurlu yolu, sıklıkla, hasta ve yaralı taşıyan ambulanslar da kullanıyor.

KIBRIS bir süre önce yoldaki bu çukurla ilgili haber yaparak, tamir edilmesi için yetkilileri uyarmıştı. Ancak geçen süreçte giderek derinleşen çukuru tamir etmek yerine, içerisine, dikkat çekmesi için trafik kukası konularak sorun geçiştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75