banner6

Bu evde iki insan yaşıyor

banner37

Biri epilepsi hastası iki kardeşin uzun süre önce çöken ve sağlam kalan tek odasında yaşam sürdükleri ev büyük tehlike saçıyor

Bu evde iki insan yaşıyor
banner99

Güren TİLKİ

banner134

Güzelyurt’ta Alpay Başaran Sokak’ta bulunan harabe halindeki bir evin tek odasına sığınan iki kardeş, iki yıldır günlerini korkuyla geçiriyor.

İki yıl önce evlerinin yıkıldığını ve evin sağlam kalan tek odasına sığındıklarını anlatan kardeşlerden Sertan Kaşıkçı, kendilerinin evi tamir ettirecek maddi imkanları olmadığı için Güzelyurt Belediyesi dahil olmak üzere her yerden yardım istediklerini ancak bugüne kadar olumlu bir cevap alamadıklarını iddia etti.

Kardeşinin epilepsi hastası ve alkol bağımlısı olduğunu ve sürekli hem kendisine hem de etrafına zarar verdiğini, tedavi edilmesi gerektiğini ancak buna da kendisinin gücünün yetmediğini söyleyen Kaşıkçı, evin tamiri ve kardeşinin tedavisi için gazetemiz KIBRIS aracılığı ile yetkilerden yardım talep etti.

“Yağmurlar başlayınca üzerimize yıkılacak”

İki yıl önce evlerinin çöktüğünü, kardeşiyle sağlam kalan tek odaya sığındıklarını vurgulayan Sertan Kaşıkçı, çöken evin kalıntılarının yılanlara, farelere, çıyanlara yuva olduğunun altını çizdi.

Evin duvarlarının her an üzerlerine devrileceği korkusuyla yaşadıklarını yineleyen Kaşıkçı, “Yakında yağmurlar başlayınca bu duvarlar üzerimize yıkılacak, canımızdan da olabiliriz, kaldığımız tek odayı da kaybedebiliriz” diye konuştu.

Gidecek, sığınacak başka yerlerinin olmadığını dile getiren Kaşıkçı, “Bizler rahmetli Sadık çavuşun evlatlarıyız. Babamız bu ülkede mücahitlik yapmış bir kişiydi. Maddi imkanlarımız elverişli değil, kardeşimin maaşı var ancak onunla da ancak elektrik ve diğer ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalışıyoruz” diyerek içerisinde bulundukları çaresizliği dile getirdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104