“Bu kadar ifade özgürlüğü olamaz"

banner37

banner87
“Bu kadar ifade özgürlüğü olamaz"
banner90
banner99

Başbakan Ersin Tatar, fikir ve ifade özgürlüğünün zaman zaman istismar edildiğini belirterek, Başsavcı’dan bu konuda araştırma yapmasını istediğini söyledi.

Başbakan Tatar, “Bu kadar ifade özgürlüğü olamaz. Devletten maaş alacaksın ama bu devlete bunları söyleyeceksin. KKTC’yi zayıflatmak, sorgulatmak, kafa karıştırmak istiyorlar” dedi.

Başbakan Ersin Tatar, ülkede zaman zaman fikir ve ifade özgürlüğünün istismar edildiğini söyledi.

Bir öğretmenin bazı ifadeleri gündem getirmesinin kabul edilmez olduğunu kaydeden Tatar, “Amaç öğretmene, eğitime hizmet değil. Başka bir yere hizmet etmektir. Cesaretin varsa siyasete girersin bunları orada söylersin” dedi.

Çoğu öğretmen ve öğrencinin bu sendikacının görüşünü kabul etmediğini kaydeden Tatar, “Bu düşünceler, Kıbrıs Türk halkının duruşuna, düşüncelerine hizmet etmiyor… Bu pozisyonları istismar edenlerin yaptırım ve yasalarla sıkıştırılması lazım. Bu kadar ifade özgürlüğü olamaz. Devletten maaş alacaksın ama bu devlete bunları söyleyeceksin…KKTC’yi zayıflatmak, sorgulatmak, kafa karıştırmak istiyorlar” dedi.

Başsavcı’dan bu konuda araştırma yapmasını istediğini anımsatan Başbakan, “Yasalarla ilgili araştırma yapılacak. Esas olan KKTC’ye ve Kıbrıs Türk halkına hizmettir. Bu olanlar çalışmalarımıza gölge düşürüyor. Tüm bakanlarla da konuştum. Hükümet olarak bundan rahatsızız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75