banner6

Bu kez halı saha maçında bir araya geldiler

banner37

CTP Gençlik Örgütü ve İskele İlçe Örgütü, AKEL ve EDON’un Larnaka örgütleriyle birlikte halı saha turnuvası düzenledi.

Bu kez halı saha maçında bir araya geldiler
banner151 banner143

CTP’den verilen bilgiye göre, İskele bölgesinde düzenlenen etkinlikte, iki partinin gençleri futbol müsabakasında karşılaştı. Etkinliğe CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, İskele İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Gazimağusa milletvekili Asım Akansoy, Gençlik Örgütü Genel Sekreteri Hüseyin Aranır, Gençlik Örgütü MYK üyeleri ve partililer katıldı.

Eğlenceli geçen halı saha maçının ardından iki parti yöneticilerinin birlikte yemek yediği belirtildi.

Sorakın: Er ya da geç çözüme ulaşacağız

Burada bir konuşma yapan Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, AKEL ve CTP’nin çok güzel bir etkinlikte bir araya geldiğini belirtti ve bu tip etkinliklerin Kıbrıslı Türk ve Rumları çözüme ve barışa götürecek olan etkinlikler olduğu inancını dile getirdi.

Bu coğrafyada iki toplumu birleştirmeyi kendilerine görev edindiklerini kaydeden Sorakın, kuzeyde CTP, güneyde AKEL’in örgütleriyle birlikte bu işi başarabilecek potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Ağır ilerleyen bir müzakere süreci geçirildiğini kaydeden Sorakın, gelecek yıl içerisinde Kıbrıs’ın hem güneyinde hem de kuzeyinde kritik seçimlerin yaşanacağını ve bu seçimlerde de kendilerine büyük görevler düştüğünü belirtti.

Sorakın, sürecin yavaş ilerlemesine rağmen er ya da geç çözüme ulaşılacağını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 14:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104