Bu nasıl şirket?

banner37

KIBRIS Gazetesi, aranmakta olan Masum Menteşe, Adem Turpçu ve Feridun Ersalan'ın yönetim kadrolarında yer aldığı ve dolandırıcılığın üzerinden yapıldığı iddia edilen TUR-NAZ Trading LTD adlı şirketi araştırdı.

Bu nasıl şirket?
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL

Piyasadan 5 milyon TL dolandırdığı iddia edilen Masum Menteşe ve ortağı Adem Turpçu ile, olayla bağlantısı olduğuna inanılan Feridun Ersalan ve Şahin Ocak hâlâ bulunamadı.

Sahil Güvenlik ekipleri, söz konusu şahısların Türkiye'de olduğunu tespit etti, ancak şahısların Türkiye'de serbest mi, yoksa tutuklu mu olduğu öğrenilemedi.

KIBRIS Gazetesi, Masum Menteşe, Adem Turpçu ve Feridun Ersalan'ın yönetim kadrolarında yer aldığı ve dolandırıcılığın, üzerinden yapıldığı iddia edilen TUR-NAZ Trading LTD adlı şirketi araştırdı.

Buna göre, şirketin 7 Nisan 2014 tarihinde, Dağyolu'nda ikamet eden ve şu an 28 yaşındaki KKTC vatandaşı S. P. ile Kalkanlı'da ikamet eden 47 yaşındaki KKTC vatandaşı H. Ç. tarafından kuruldu.

Direktörleri 28 yaşındaki S. P. ile 47 yaşındaki H. Ç. olan şirketin sekreteri olarak ise Adem Turpçu ismi yer aldı.

4 günde hisseleri devrettiler...

TUR-NAZ Trading LTD isimli şirketi kuran S.P. ve H.Ç.,, şirketi kurmalarından dört gün sonra devretmek istedi.

S.P., hissesini, 110 bin TL karşısında 42 yaşındaki Espiye doğumlu Masum Menteşe'ye, H.Ç. de 110 bin TL'ye Karaisalı doğumlu Adem Turpçu'ya devretti.

Ancak o dönemde Menteşe'nin de, Turpçu'nun da KKTC vatandaşı olmaması nedeniyle şirketi devralmasına izin verilmedi.  Durum böyle olunca şirkete ikinci direktör olarak H. Ç. atandı.

banner134
H. Ç. görevden alındı, Ersalan atandı...

TUR-NAZ isimli şirkette ikinci direktör olarak görev yapan H. Ç, yaklaşık 4 ay sonra görevden alındı. H. Ç'nin yerine yine KKTC vatandaşı ve o dönemde Çayönü'nde ikamet ettiği bilinen ve şu anda da aranmakta olan Feridun Ersalan getirildi.

Ersalan, bu görevinden iki ay sonra istifa etti. Ersalan'ın yerine 8 Ocak 2015 tarihinde yine aynı köyde ikamet etmekte olan ve aynı soy ismi taşıyan Halil Ersalan atandı.

Halil Ersalan ise 30 Mart 2015'te şirket direktörlüğü görevinden alındı.

Adem Turpçu vatandaş yapıldı...

Adı dolandırıcılıkla anılan TUR-NAZ Trading LTD'nin sekreteri Adem Turpçu,  27 Mart 2017’de KKTC vatandaşı yapıldı.

Turpçu'nun 1980 yılında Adana'ya bağlı Karaisalı 'da dünyaya geldiği öğrenildi.

Menteşe'nin kimliğinde erkek yazıyor...

Erkek kılığına girmiş kadın olduğu iddia edilen Masum Menteşe'nin kimliğinde erkek yazması dikkat çekti. Menteşe'nin 1975 yılında Giresu'na bağlı Espiye'de dünyaya geldiği belirtildi.

Kadın olarak da kimliği var

KIBRIS Gazetesi'nin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Masum Menteşe adına erkek olarak Türkiye kimlik kartı bulunan kişinin Nazan Serap Berkman adına ve kadın olarak da kimlik kartı bulunuyor.

İlgili kişinin sahte kimlik kullandığından şüpheleniliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75