banner6

Bu nasıl tam kapanma

banner37

Bakanlar Kurulu’nun, Koronavirüs tedbirleri kapsamında pazar günleri için aldığı “tam kapanma” kararı haftalardır yürürlükte ancak birçok kişi bu karara uymuyor. Bu kapsamda polis dün Lefkoşa’da denetim yaptı, sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği tespit edilen toplam 26 kişi hakkında yasal işleme gidildi

Bu nasıl tam kapanma
banner150

banner150

banner99

Doğan SAMER

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülkemizde, bir aydan fazla süredir pazar günleri “tam kapanma” uygulanıyor.

Pazar günleri, acil durumlar haricinde sokağa çıkmak yasak olmasına rağmen bu karara aldırış etmeyen birçok kişi var. Yollar, sokaklar, deniz kenarları, spor alanları ve ormanlık alanlar insanlarla dolu. “Bu nasıl tam kapanma!” dedirten görüntüler, halkın kurallara uymasını sağlamak amacıyla denetimlerin daha fazla yapılması gerektiğini ortaya koydu.

Bu kapsamda Lefkoşa Polis Müdürlüğü ile Lefkoşa Kaymakamlığı ekipleri dün başkentte 4 farklı noktada 6 saat süren sokağa çıkma yasağı ve pandemi denetimi yaptı.

26 kişi yasağı ihlal etti

Lefkoşa genelinde, dün sokağa çıkma yasağı kapsamında 12.00 – 18.00 saatleri arasında, Lefkoşa Kaymakamlığı ve Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından denetimler gerçekleştirildi. 

Polisin gerçekleştirdiği denetimlerde, sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği tespit edilen toplam 26 kişi hakkında yasal işleme gidildi. Denetimlerde Lefkoşa Kaymakamı Bora Akkuş ve Lefkoşa Polis Müdürü Hüseyin Kadir Çete de hazır bulundu.

Denetim için durdurulan araçtan uyuşturucu çıktı

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından Gönyeli’de yapılan denetim esnasında, durdurulan araç sürücüsünün şüpheli hareketleri üzerine kullanımındaki araçta yapılan aramada, uyuşturucu madde bulundu.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre olay, 13.45’de meydana geldi.

Aracı ile seyir halinde iken denetim maksatlı durdurulan G.T.M. (E-23)'nin şüpheli hareketleri üzerine kullanımındaki araçta yapılan aramada, yaklaşık 2 gr ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu. Bahse konu şahıs tutuklandı.

Yine denetimler sırasında tehlikeli araç kullanan bir sürücüsü hakkında yasal işleme gidilirken, ikamet izinsiz olduğu tespit edilen bir kişi de tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104