Bu soğukta donuyorlar!

banner37

Karpaz bölgesindeki Derince köyünde ikamet eden Polat ailesi, elektriği olmayan, kapı ve penceresi bulunmayan bir evde yaşam mücadelesi veriyor

banner87
Bu soğukta donuyorlar!
banner8

YARDIM BEKLİYORLAR… KIBRIS’a konuşan Mehmet Polat, “Benim yetkililerden istediğim karanlıktan kurtulmak ve düzgün bir evde herkesin yaşadığı gibi yaşamak. Belediye bizlere yardımda bulunak istiyor ama durumu belli. Yetkililer bize en azından malzeme yardımında bulunursa, belediye de işçiliğinde yardımda bulunacak” dedi

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesindeki Derince köyünde ikamet eden Polat ailesi, zor şartlarda yaşıyor.

Anneden kalma arazi içerisinde yapmaya çalıştıkları derme çatma bir evde yaşamaya çalışan Mehmet ve Senem Polat çiftinin bir de oğulları var.

61 yaşındaki astım hastası Mehmet Polat, eşi ve çocuğuyla birlikte 8 yıldır, duvarlarında sıvası olmayan, penceresi naylonla kapatılmış, elektriği, mutfağı ve doğru dürüst kapısı olmayan evde yaşam mücadelesi veriyor.

Bankadan aldığı krediyle bu evi yapmaya çalışan Mehmet Polat, ailesini sosyal yardım maaşıyla geçindirmeye çalışıyor.

Senem Polat da ayaklarından rahatsız olduğu için aile bütçesine çalışarak katkı sağlayamıyor.

Soğuk kış günlerinde buz gibi olan bu evde yaşamaya çalışan Polat ailesi, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

KIBRIS’a konuşan Mehmet Polat, “Benim yetkililerden istediğim karanlıktan kurtulmak ve düzgün bir evde herkesin yaşadığı gibi yaşamak. Belediye bizlere yardımda bulunak istiyor ama durumu belli. Yetkililer bize en azından malzeme yardımında bulunursa, belediye de işçiliğinde yardımda bulunacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108