Bu soruna artık bir çare üretin

banner37

Lefkoşa’da sadece bir yerde ücretsiz PCR testi yapılması, tam bir kaosa neden oluyor. Her hafta test yaptırmak zorunda olan çalışanlar, sosyal mesafesiz ve metrelerce uzayan kuyrukta saatlerce bekliyor

Bu soruna artık bir çare üretin
banner99

“ÖZEL PARALI, BİZ NE YAPALIM?”… KIBRIS dün Lefkoşa Fuar Alanı’ndaki PCR merkezinde yaşanan eziyeti görüntüledi. Test yaptırmak için sabahın erken saatinden sıraya giren vatandaşlar, “Her hafta aynı eziyeti çekiyoruz. Özel hastaneler, PCR testlerine 100 TL ile 150 TL istiyor. Ne kazanıyoruz ki, her hafta parayla test yaptırabilelim. Mecburen ücretsiz test için saatlerce sıra bekliyoruz” diyerek isyan etti.

Doğan SAMER

Bakanlar Kurulu kararıyla, faaliyete başlayan tüm sektörlerin çalışanları her hafta PCR testi yaptırmak zorunda. Bu karara neredeyse tüm işletmeler ve çalışanlar uyuyor ancak bu kez başka bir sorun ortaya çıktı.

banner134


Özellikle Lefkoşa’da ücretsiz PCR testinin sadece Lefkoşa Fuar Alanı’nda yapılıyor olması, hem sağlıkçılara hem de çalışanlara eziyet yaşatıyor.


Metrelerce uzanan PCR kuyruğunda saatlerce sıcağın ve yağmurun altında kendilerine sıra gelmesini bekleyen çalışanlar, sosyal mesafesiz ortamda daha büyük riskle karşı karşıya kalıyor.


Yurttaşların test yaptırmak için gittiği PCR merkezinde ortaya çıkan kalabalık herkesi endişelendiriyor.


Dün PCR Merkezi’ni ziyaret eden KIBRIS, vatandaşların şikâyetlerini de dinledi.


PCR testi yaptırmak isteyenler, sistemsizlikten şikayet etti, her hafta aynı eziyeti çektiklerini belirterek, bu soruna artık bir çare üretilmesini istedi.


Özel hastanelerde PCR testlerinin 100 TL ile 150 TL arasında olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, her hafta test yaptırmak zorunda oldukları için ister istemez Sağlık Bakanlığı’nın Lefkoşa Fuar Alanı’nda oluşturduğu ücretsiz PCR Merkezi’ne gitmek zorunda olduklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 7 ay Önce

Hangi soruna care bulunuyor da buna bulunacak acaba!!!!

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88