Bu viraj için bir çözüm bulun!

banner37

Dikmen-Lefkoşa anayolu üzerinde Kuzey Çevre Yolu’na bağlanan ve trafikte ikaz kukaları ile ayrılmış viraj, büyük tehlike saçıyor. Dikmen Belediye Başkanı Çelebi ve bölge halkı, yetkililerden yardım istiyor:

Bu viraj için bir çözüm bulun!
banner90
banner99

“BİZİ ES GEÇENLERİ HALK UNUTMAZ”... Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, söz konusu yolun tamirinin Dikmen Belediyesi’ne ait olmadığını belirterek, “Bu yine Karayolları’nın işidir ve yine kaale alınmıyoruz. Yolu senelerdir dubalar ayırıyor, günde 10 binlerce kişinin kullandığı yolu uyduruk çözümlerle geçiştirmelerinden bıktık. Bizi es geçenleri de bu halk unutmaz” dedi

Funda ÖZSAKINÇ

   Dikmen-Lefkoşa anayolu üzerinde Kuzey Çevre Yolu’na bağlanan ve trafikte ikaz kukaları ile ayrılmış viraj, büyük tehlike saçıyor.

   Konuyla ilgili KIBRIS’a konuşan Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, yıllardır bölge halkının bu yoldan sıkıntı çektiğini, evlerine gidip gelirken korku ve endişe içerisinde olmaktan şikâyet ettiklerini belirtti.

   Yolun tamirinin belediyeye ait olmadığını anlatan Çelebi, Taşkent ve Akçiçek’te yaşanan sorunlarda olduğu gibi bu yolun da Karayolları Dairesi’nin sorumluluğunda olduğunu belirterek, “Daha güvenli yollarımızın olması gerekir, insanlar nereden gideceklerini şaşırır durumdalar. İcraata geçmek için illa ki birinin canı mı gitmesi gerekir? Anlayamıyorum” dedi.

banner134

“Sel felaketinden sonra verilen sözler unutuldu”

   Başkan Çelebi, köy yollarıyla ilgili büyük bir bilinmezliğin söz konusu olduğunu ifade ederek, sadece Dikmen Bölgesi nüfusunun 7 bini aştığını, çevre köyler ve şehirlerden çok sayıda kişinin bu yolu kullandığını belirtti.

   “İnsanlar isyanda, Karayolları adım atmıyor” diyen Yüksel Çelebi, “Anayolun yükünü çevre yolu çeker. Geçtiğimiz yıl da birkaç kez kapılarına gittik, durumlarımızı anlattık. Ama kaale alınmadık” şeklinde konuştu.

   Geçtiğimiz yıllarda sel felaketinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın yollar için bir bütçe yollayacaklarını, fakat onu da göremediklerini ifade ederek, “Verilen sözler de unutuldu” ifadesini kullandı.

   Çelebi, “Bu iş yine Karayolları’nın işidir. Yolu senelerdir dubalar ayırıyor. Günde 10 binlerce kişinin kullandığı yolu uyduruk çözümlerle geçiştirmelerinden bıktık. Bizi es geçenleri de bu halk unutmaz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75