Bu yıl 7 kadını pazarladı!

banner37

Polisin, Beşparmak köyünde bir evde ortaya çıkardığı fuhuş çetesinin “elebaşısı” olduğu bildirilen Mehmet Aytaç Nergiz, 7 bin TL’lik nakdi teminatla serbest bırakıldı

banner87
Bu yıl 7 kadını pazarladı!
banner8

FUHUŞTAN PARA KAZANDILAR… Polis operasyonunda, içerisinde fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren defter bulunmasının ardından yürütülen soruşturmada detaylar belli oldu. Polis, mahkemede verdiği şahadette, Mehmet Aytaç Nergiz’in bu yıl içerisinde, Girne bölgesinde, 7 kadını, farklı kişilerle, yasa dışı olarak cinsi münasebette bulunmaya teşvik edip, fuhuş yoluyla para kazandırıldığının tespit edildiğini söyledi.

Meyil AVCAN

   Girne’de fuhuş operasyonu kapsamında polisin bir evde yaptığı aramada, içerisinde fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir defter bulunması üzerine tutuklanan beş zanlının ardından, “elebaşı” olduğu tespit edilen zanlı Mehmet Aytaç Nergiz, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

   “Fuhuşa Teşvik” ve “Fuhuş Yoluyla Kazanç Sağlama” suçlamalarından methaldar olan zanlı Nergiz, dün çıkarıldığı teminat duruşmasında 7 bin TL nakdi teminat yatırması koşuluyla serbest kaldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Hüseyin Soyel tanık olarak dinletildi.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Soyel, zanlının bu yıl içerisinde, Girne bölgesinde, 7 kadını, farklı kişilerle, yasa dışı olarak cinsi münasebette bulunmaya teşvik edip, fuhuş yoluyla para kazandırıldığının tespit edildiğini söyledi.

   Hüseyin Soyel, mahkemeden temin edilen arama emri gereğince Beşparmak köyündeki ikametgâhlarında arama yapıldığını ifade etti.

   Zanlıların evlerinde yapılan aramada, kadınların isimlerini ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir adet defter bulduklarını belirten Soyel, defterin emare alındığını kaydetti.

   Aynı gün Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir ve Mahmut Önen’in tutuklandığını söyleyen Soyel, zanlıların tasarruflarında bulunan cep telefonlarının da emare olarak zapt edildiğini ifade etti.

   Tahkikat memuru Soyel, zanlılar Ali Yıkılmaz ve Merve Özer’in gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini vurgulayarak, diğer zanlıların ise suçlarını kabul etmediklerini söyledi.

   Meseleyle ilgili 10 kişiden tanık ifadesi alındığını ve suça bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı Mehmet Nergiz’in fuhuş yapılmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını belirten Soyel, zanlının vermiş olduğu ifadesinde suçunu kabul ettiğini kaydetti.

   Soyel, diğer dört zanlının serbest kaldığını belirterek, elebaşı olduğu anlaşılan zanlı Nergis’in davalarında hazır olabilmesi adına mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Mahkeme, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının yargıdan kaçmasını muhtemel olarak değerlendirerek, ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına ve 7 bin TL’lik nakdi teminat yatırması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108