Bu yol her an çökebilir!

banner37

Güzelyurt-Lefkoşa anayolu üzerinde Yılmazköy kavşağı yakınlarındaki yolda selden dolayı asfaltın altı aşındı; anayolun altında bulunan ve dereden gelen suyu taşıyan beton köprüde ise yıpranma tehlikeli boyutta

Bu yol her an çökebilir!
banner8

Güren TİLKİ

Güzelyurt-Lefkoşa anayolu üzerindeki Yılmazköy kavşağı yakınlarındaki yol, her an çökebilir.

Kavşak yakınında dereden gelen suyun akışını sağlayan anayolun altındaki köprüde, ciddi yıpranmalar mevcut. Köprünün tavan kısmındaki sıvalar düştü, demirler ortaya çıktı. Köprünün tavanında oluşan delikler ise, çöpler ve taşlarla doldurulmaya çalışılmış.

Her gün üzerinden yüzlerce aracın geçtiği köprünün birçok yerinde çatlaklar da mevcut.

Selden dolayı asfaltın altı aşındı

banner134
Söz konusu yoldaki tehlike sadece bu değil…

2010 yılında ülkemizde etkili olan sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketinde, Güzelyurt-Lefkoşa yolu üzerindeki Yılmazköy kavşağı sular altında kalmıştı.

Sel dolayısıyla anayolda refüj içerisinde bulunan beton bariyerler kırıldı ve öylece kaldı. Sekiz yıldır anayolun orta yerinde refüj içerisinde parçalanmış şekilde duran beton bariyerler, hiç kimsenin dikkatini çekmedi.

Çift şeritli yolda güvenliği sağlamak için yapılan beton bariyerler, ne yazık ki atıl bırakıldı.

Yılmazköy kavşağı yakınlarındaki sorun sadece beton bariyer değil…

İki hafta önce ülkemizde etkili olan sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketinde, Yılmazköy yolu da yine sular altında kalmış ve trafiğe kapatılmıştı.

Suyun şiddetli akışı nedeniyle söz konusu yolda asfaltın altı aşındı ve boşluk oluştu. Yol, trafik güvenliği açısından tehlike oluşturuyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75