banner6

Bu yolları tamir edin artık!

banner37

Su borularının döşenmesi için kazılan Boğaztepe-Yarköy anayolunda doğru dürüst tamir yapılmaması, vatandaşın büyük tepkisini topluyor

Bu yolları tamir edin artık!
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Su borularının döşenmesi için kazılan yolların düzgün bir şekilde tamir edilmemesi, ülkemizin dört bir yanında şikayetlere neden oluyor. Boğaztepe anayolu da bu durumda olan yollardan biri.

Türkiye’den gelecek su için kazılan yollar çoğu yerde gelişi güzel dolduruldu ve bu yollarda araçların seyretmesi hem zor, hem de çok tehlikeli.

Çukurlarla dolu, kesik kesik yollar araç sürücülerini çileden çıkarıyor.

Boğaztepe-Yarköy anayolu kenarlarında, su borularının döşenmesiyle çukurlar oluştu.

İskele’den Boğaztepe – Kantara – Yarköy- ve Turnalar’a giden yol da çok kötü. Kazılan yol, ilgili firma tarafından betonla dolduruldu. Araçlar, betonla tam doldurulmayan yol kenarlarına düşmek zorunda kalıyor ve hem araçlar, hem de lastikleri zarar görüyor. Bu çukurlara düşmek istemeyen sürücüler de kazaya neden oluyor.
   Boğaztepe Muhtarı Bohur Özoğlu, köstebek yuvasına dönüşen yolların bir an önce tamir edilmesini istedi; şunları kaydetti:

“Kazı çalışmaları yapıldığında, güzergahlarla ilgili uyarılarda bulunduk. Güzergahın yol içerisinden değil de ormanlık alanlardan verilmesini önerdik, olmadı. Altyapı boruları döşendi. Bize, bir kilometrelik mesafe içerisine borularımızı döşeyip, testini yaparak kapatacaklarını söylediler. Ancak iki sene oldu, çukurlar, beton dökülerek kapatıldı ama asfalttan aşağıya beton döküldü. Bundan dolayı bu çukurlara arabalar düşmemek için çaba sarf eder ve arabalar çarpışma riski ile karşı karşıya kalır. Defalarca kazalar yaşandı. Çok büyük kaza olmasa da araçlarda maddi hasar oluştu. Bu çukurlara düşen araçların jantları eğrildi, lastikleri parçalandı. Çok sayıda arabanın jantları ve lastikleri hasar gördü. Bu yolun yapımı için yetkililer bir an önce harekete geçmeli ki ölümlü bir kaza olmasın.”.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 08:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104