Bu yolun çilesi bitmedi

banner37

Yeni yapılan Sazlıköy – Mehmetçik yolu, bir yıl trafiğe açık kaldı, şiddetli yağışlara dayanamadı, çökme ve derin yarıklar nedeniyle trafiğe kapatıldı ancak 22 aydır da tamir yüzü görmedi

Bu yolun çilesi bitmedi
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Karpaz’daki Sazlıköy – Mehmetçik yolu, 22 aydır trafiğe kapalı. Trafiğe kapatılan yolda bu süre zarfında hiçbir tamirata gidilemedi. Yolun neredeyse de 2 yıldır trafiğe kapalı olması, bu yolu kullanan bölge halkını mağdur ediyor.

Yapımından yaklaşık bir yıl sonra şiddetli yağışlara dayanamayıp çökme yapan yolla ilgili KIBRIS Gazetesi konuyu gündeme taşımış, “Asfalt çöktü, tehlike büyük” başlığıyla yayımladığı haberin ardından, yetkililer, önlem olarak yolu trafiğe kapatmıştı.

Aradan geçen 22 ayda tamirat yönüne gidilmeyen yoldaki hasarın daha da büyüdüğü görülüyor. Yoldaki çökmeler, derin çatlak ve yarıklar, görenleri dehşete düşürüyor.

banner134
Yeni yapılan Sazlıköy – Mehmetçik yolu, Temmuz 2018’de trafiğe açılmıştı.

Yolun kapanmasıyla mağdur olan bölge halkı, güzergah değiştirmek zorunda kaldıklarını, bunun da daha çok zaman aldığından yakınıyor.

Vatandaşlar, “Acil bir hastamız olduğunda bu yolu kullanarak kısa sürede hastaneye gidebiliyorduk. Şimdi Çayırova anayoluna çıkarak Mehmetçik’e gitmek zorundayız. Biz tüm ihtiyaçlarımızı neredeyse Mehmetçik’ten görüyoruz. Hastane, eczane, banka, telefon dairesi, elektrik dairesi, hayvancılık dairesi, kaymakamlık, market. Şimdi Mehmetçik’e gitmek için 5 dakikalık yolu 15 -20 dakikada gitmek zorunda kalıyoruz” diyerek isyan etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75