Bugün Dünya İnsan Hakları Günü

banner37

Bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

Bugün Dünya İnsan Hakları Günü
banner90
banner99

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Sekreteri Düriye Deren Oygar, Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, ülkede bu konuda katedilmesi gereken daha çok uzun bir yol olduğunu söyledi.

banner134
Oygar, İnsan haklarının ve özgürlüklerinin tam olarak gerçekleştirilebileceği bir toplum yaratmak için gerekli olan yasal düzenlemelerin bir an önce yapması ve bunlara uyulmasının gerekli olduğunu kaydetti. 2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından yayınlanan “Kıbrıs’ta İnsan Hakları” ile ilgili raporuna değinen Oygar, rapora göre , KKTC’de yasama ve yürütmeyle ilgili yozlaşma ve kayırma, ticari cinsel sömürü ve zorla çalıştırmanın en sık görülen insan hakları ihlalleri olduğu, artan şiddet, cinsel taciz, çocuk istismarı, çocuk işçiler, cinsiyet ayrımcılığı ve eşit işe eşit olmayan maaşın da göze çarpan diğer sorunlar olduğu belirtildi.

Oygar, mesajında, “KTTB bir sivil toplum örgütü olarak her zaman insan hakları ile ilgili hassasiyetini göstermiş olup insan hakları bağlamında ülkemizdeki durumun geliştirilmesi için sorumluluk almaya ve katkıda bulunmaya hazırdır.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75