Bunalıma girdi, çakmağı çaktı, ortalığı yaktı

banner37

Ailevi nedenlerden dolayı bunalıma girdiği iddia edilen Recep Ilgar, Güzelyurt’ta kalmakta olduğu işçi evini, Lefkoşa’da iki şahsa ait park halindeki araçları ve son olarak Girne’de kullanımındaki aracı ateşe verdi

Bunalıma girdi, çakmağı çaktı, ortalığı yaktı
banner90
banner8

Mehmet KARA

Güzelyurt’ta kalmakta olduğu işçi evini, Lefkoşa’da ise iki şahsa ait park halindeki araçları üzerine yanıcı madde döküp kundaklayan 35 yaşındaki Recep Ilgar, hızını alamayınca bu kez iki gün önce satın aldığı aracı ateşe verdi.

8 Kasım’da adaya gelen ve 11 Kasım’da ‘Süleymanlar Oto Galeri’de çalışmaya başlayan zanlının, KKTC’ye ilk kez 2004 yılında giriş yaptığı öğrenildi.

Bu arada iddiaya göre, şahsın ‘ailevi nedenlerden dolayı bunalıma girdiği için’ söz konusu eylemleri gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Üç aracı ve işçi evini ateşe verdi

banner134
Edinilen bilgiye göre, ‘Kundaklama ve kasti hasar’ suçlamasıyla tutuklanan zanlı Recep Ilgar’ın ilk olarak sabah saat 05.00’te Güzelyurt’ta, ‘Süleymanlar Oto Galeri’ isimli iş yerine ait ve kendisinin de kalmakta olduğu işçi evi içerisine yanıcı madde dökerek ateşe vermek suretiyle kasti hasara uğrattı.

Söz konusu şahıs, daha sonra aynı gün saat 05.30’da bu kez Gönyeli’de Bozdağ Sokak üzerinde, toprak alan içerisinde park halinde bulunan Ramy K. F. Alsharif Tagred 'e ait GU 996 plakalı salon araç ile yanında park halinde bulunan Abdalquader B. A. Awwad Basema'ye ait FP 262 plakalı salon aracın üzerine de yanıcı madde döküp kundakladı.

Cayır cayır yandı

Recep Ilgar, hızını alamayıp bu kez sabah saat 07.15’te Girne-Güzelyurt anayolu, Karaoğlanoğlu Şehitliği önlerinde kullanımında bulunan EG 328 plakalı aracın üzerine yanıcı madde döküp ateşe verdi. Cayır cayır yanan araç, demir yığınına döndü.

Yangınlar, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Yaklaşık 2 saat içerisinde gerçekleşen kundaklama ve kasti hasar meseleleriyle ilgili gözaltına alınan zanlının bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 08:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75