'Bunlar çocuk değil, çete'

banner37

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde yaşayan Taner Sami Selçuk isimli vatandaş, bir grubun evine kuş lastiğiyle taş atarak rahatsızlık verdiğini belirtti, yaşananlara tepki gösterdi

'Bunlar çocuk değil, çete'
banner87

Mehmet KARA

Ülkede kriminal olaylarda yaşanan patlama toplumu huzursuz ederken, şimdi de gençler arasında çeteleşme olayları baş göstermeye başladı.

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde bir grup gencin çeteleştiği ve bölge huzursuzluğa neden olduğu iddia edildi.

Bölge sakinleri, önceki akşam Has-Der’in kullanımındaki Ayluga kilisesine izinsiz olarak girerek mülke tecavüz edip yetkili makamdan izinsiz ateş yakan gençlerin burayı mekan olarak kullandıklarını ileri sürdü.

Polisin meseleyle ilgili 22 yaşlarındaki iki genç hakkında, yazılı dava tebliğ ettiği öğrenildi.

“Polis geldi gitti taş atmaya devam edildi”

KIBRIS’a konuşan bölge sakini Taner Sami Selçuk, kilisede ateş yakan gençleri kendisinin ihbar ettiğini düşünen kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin evinin camına kuş lastiğiyle taş attığını söyledi.

Durumu polise bildirdiğini kaydeden Selçuk, polisin gelip gittiğini ancak taş atılmaya devam edildiğini söyledi.

Çeteleşen bir grubun aylardır bölgede olduğunu savunan Selçuk, “Bunlar çocuk değil, çete” ifadelerini kullandı.

“Duyduğuma göre, yoldan geçen turistlerden ‘mani mani’ diye para istiyorlarmış. Genç bir kızın ise elindeki gitarı almaya çalışmışlar. Burayı, kurtarılmış bölge yapmaya çalışıyorlar” diye konuşan Selçuk, bölge sakinleri olarak şikayetlerini dile getirmek için imza toplandıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER