'Bunlar ülkemize karşı açılan ekonomik savaşın kurşunları, gülleleri...'

banner37

'Bunlar ülkemize karşı açılan ekonomik savaşın kurşunları, gülleleri...'

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, "Meselenin dolar olmadığını, avro olmadığını, altın olmadığını  biz gayet iyi biliyoruz. Bunlar ülkemize karşı açılan ekonomik savaşın  kurşunlarıdır, gülleleridir, füzeleridir. Biz elbette bunlara karşılık vermek  için gereken tedbirleri aldık, alıyoruz. Ama asıl olan bu silahları ateşleyen elleri kırmaktır." dedi.

Ordu'daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmail  Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş  İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Başkan Erdoğan, Ordu'da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden  vatandaşa Allah'tan rahmet, evleri, iş yerleri, mahsulleri, yolları, köprüleri  zarar görenlere de geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bugün Ordu'da felaket  bölgesini ziyaret ettiğini belirten Erdoğan, devletin, vatandaşın zararlarını  karşılayacağını söyledi. Erdoğan, "Rabbim bölgemizi ve ülkemizi bu tür  felaketlerden korusun." dedi.

Salona girmeden önce binlerce hemşehrisine meydanda hitap ettiğini  belirten Erdoğan, "Sizin bu sevginiz, coşkunuz, muhabbetiniz bizim en büyük güç  ve moral kaynağımızdır. Bizim arkamızda Rize olduğu sürece, bizim arkamızda Rize  ile birlikte 80 vilayetimiz olduğu sürece, bizim arkamızda 81 milyon  vatandaşımız, yüz milyonlarca kardeşimiz olduğu sürece Allah'ın izniyle  üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yoktur." diye konuştu.

"Şimdi de döviz baronlarıyla beraber hareket ediyorsun"

Son günlerde döviz kurlarındaki dalgalanmanın bahane edilerek,  Türkiye'nin başında kara bulutlar dolaştırılmaya çalışıldığının altını çizen  Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tabii meselenin dolar olmadığını, avro olmadığını, altın olmadığını  biz gayet iyi biliyoruz. Bunlar ülkemize karşı açılan ekonomik savaşın  kurşunlarıdır, gülleleridir, füzeleridir. Biz elbette bunlara karşılık vermek  için gereken tedbirleri aldık, alıyoruz. Ama asıl olan bu silahları ateşleyen  elleri kırmaktır. Zaten daha önce pek çok yerde bu elleri kırdığımız için  böylesine bir saldırıya maruz kalıyoruz. Sanıyorlar ki döviz kurunu zıplatınca  Türkiye yıkılacak. Sanıyorlar ki finans araçlarını devreye sokunca bu millet diz  çökecek. Sanıyorlar ki bize farklı hukuk uygulayınca bu ülke teslim olacak."

Başkan Erdoğan, şunları söyledi:

"Şimdi biz birilerinin affedersin bize saldırısını anladık da ey  Kılıçdaroğlu sana ne oluyor? Yeni bir Genel Sekreter atadı. Hamzaçebi, Sayın  Hamzaçebi'ye teşekkür ediyorum. Fakat Genel Başkanı ne yazık ki ondan hiç  nasibini almamış. O başka telden çalıyor, o başka telden çalıyor. Kılıçdaroğlu,  ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın, avucunu. Sen zannediyor musun bu döviz  baronlarının yanında yer aldığın zaman sana bu ülkede paye verecekler, asla.  Bunca zamandır girdin kaybettin, girdin kaybettin, girdin kaybettin hala koltuğu  bırakamadın. Ama koltuk seni bıraktı. Bir yere gideceğin yok. Şimdi de döviz  baronlarıyla beraber hareket ediyorsun. Sana bir şey mi gelecek oradan? Biz emin  adımlarla yolumuza devam ediyoruz ve aynı şekilde kararlılıkla yolumuza devam  edeceğiz."

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER