Bunun adı canilik

Gemikonağı’nda av günü olmamasına rağmen, ava kapalı bölgede avlanan kimliği meçhul kişiler, Ersan Özçelik’e ait kangal cinsi köpeği vurarak öldürdü

Bunun adı canilik

Güren TİLKİ

Lefke ilçesine bağlı Gemikonağı bölgesinde ava kapalı bölgede Pazar günü av olmamasına rağmen avlanan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Ersan Özçelik’e ait Atlas isimli kangal cinsi köpek, yakın mesafeden av tüfeği ile vurularak öldürüldü.

Köpeğinin kimseye karşı bir zararı olmadığını ve insanlara zarar vermediğini söyleyen Ersan Öçelik, “Atlas, yaklaşık üç yıldır bölgede sürekli serbest dolaşıyordu. Herhangi birinden de Atlas konusunda şikayet gelmedi. Bunu yapanların insan olamayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Atlas’ı yaralı olarak bulduktan sonra hemen veterinere götürdüğünü anlatan Özçelik, ne yazık ki onu kurtaramadıklarını dile getirdi.

“86 saçma çıkardık,

iç kanamadan kaybettik”

Yaralı olarak kendisine getirilen kangal cinsi köpeği kurtarmak için çok çaba sarf ettiklerini ancak kurtaramadıklarını belirten Veteriner Hekim Aytaç İnik, “Yaraların durumuna göre, köpeğe yaklaşık 20 metrelik bir mesafeden av tüfeği ile kasıtlı olarak ateş edilmiş. Göğsüne 59, baş ve boynuna da 27 olmak üzere toplamda 86 saçma çıkardık.

Gerekli müdahaleyi yaptık, iç kanama tehlikesi vardı, müşahede altına aldık ancak iç kanama nedeniyle ne yazık ki kurtaramadık” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER