banner6

Burada bulamadığı için yanında getirdi

banner37

Lefkoşa’da, Narkotik ve CÖŞ ekipleri tarafından gerçekleştirilen ortak operasyonda, tasarrufunda toplamda 17 adet extacy türü uyuşturucu hap ele geçirilen İ.K. aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı

Burada bulamadığı için yanında getirdi
banner8

Ahmet VAMIK

banner134

Lefkoşa’da önceki gün, Narkotik ve CÖŞ ekipleri tarafından gerçekleştirilen ortak operasyonda, tasarrufunda toplamda 17 adet extacy türü uyuşturucu hap ele geçirilen İ.K. gözaltına alınarak, tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı İ.K. aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Suçunu itiraf etti

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Damla Güçlü, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ozan Özder’i tanık olarak dinletti.

Zanlı İ.K.’nin 21 Temmuz günü Lefkoşa’da meydana gelen “Extacy Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hap) İthal ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Ozan Özder, Narkotik ve Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli ekipler tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen operasyon neticesinde zanlının tasarrufunda 13 adet uyuşturucu madde içeren hap ele geçirildiğini ifade etti.

Suçüstü gereği gözaltına alınan zanlının ikametgahında yapılan aramada 3 adet bütün 1 adet kırık uyuşturucu hap bulunup emare olarak alındığını dile getiren Özder, gönüllü ifade veren zanlının söz konusu uyuşturucu hapları 23 adet olarak 12 Temmuz günü Girne Turizm Limanı’ndan ülkemize ithal ettiğine yönelik itirafta bulunduğunu kaydetti.

Zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade eden Ozan Özder, İ.K.’nin tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

“Tedaviden kaçtım”

Mahkemede söz alan zanlı İ.K. pişman olduğunu söyleyerek, “Türkiye’de bu hapları kullanıyordum. Adana’da bir hastanede tedavi görüyordum oradan da kaçtım. Daha önce Kıbrıs’a gelmiştim fakat burada bu haplardan bulamamıştım, bu nedenle gelirken kendim içmek için yanımda getirdim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104