Burası Dikmen

banner37

banner87
Burası Dikmen
banner90
banner99

ERHÜRMAN İNECELEMELERDE BULUNDU… Yoğun yağışın ardından sel felaketinin meydana geldiği Dikmen’de, Başbakan Tufan Erhürman beraberindeki Tarım Bakanı Şahali ve Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ile felakette etkilenen evleri ziyaret edip, incelemelerde bulundu. Yaşanan felaketten dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Erhürman, böylesi felaketlerin yaşanmaması için alınması gereken önlemleri alacaklarını, gerekli adımları atacaklarını ifade etti. Erhürman, bu çalışmalara vatandaşların da anlayış göstereceğine inancının tam olduğunu kaydetti.

“TESPİTLERİMİZ SÜRÜYOR”… Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, doğal afetin bilançosunun ağır olduğunu söyledi. Sel sularının yaklaşık 100 evi, iki köprüyü olumsuz etkilediğini ifade eden Çelebi, bir derenin taştığını, bir evin de sel suları yüzünden kısmı olarak yıkıldığını belirtti. Konuşurken gözleri dolan ve sesi titreyen Çelebi, sel felaketinden etkilenen evlerin tespiti için çalışmaların başlanacağını ve kısa bir sürede bu yaraların sarılacağının altını çizdi. Çelebi, bunun son yıllarda yaşanan en büyük doğal afetlerden biri olduğunu dile getirdi.

DERE TAŞTI, EV YIKILDI, HAYVANLAR TELEF OLDU… Sel felaketinden en ağır şekilde etkilenen bölgelerden biri olan Dikmen’de köyün içerisinden geçen dere taştı, evleri ve kümesleri su bastı, birçok kümes hayvanı telef oldu. Dere yatağının geçtiği yere yakın evlerin bazıları hasar görürken, bir ev kısmen yıkıldı. Sel sularıyla dağdan sürüklenen taş, çakıl, lastik parçaları ve molozlar derenin taşmasından dolayı evlerin içine kadar sürüklendi. Su baskını nedeniyle evleri çamura bulanan vatandaşlar, geceyi ayakta geçirirken, birçok araç çamura saplandı, bazıları ise sel sularıyla gelen taşların altında kaldı.

ORTAK ÇALIŞMA BAŞLATILDI… Dikmen’de sel felaketinden en çok etkilenen yerlerin başında ise Selvili Sokak geldi. Derenin taşmasıyla birlikte, sağa-sola savrulan kaya parçaları, çakıl taşları ve diğer malzemelerin biriktiği sokakta Dikmen Belediyesi’nin yoğun çalışmalarına Değirmenlik Belediyesi, Belediyeler Birliği ve Güvenlik Kuvvetleri de destek verdi.

“HASAR TESPİTLERİMİZ BİR AN ÖNCE YAPILSIN”… Dikmen’deki doğal felaketten dolayı iki derenin taşması ve yolların tahrip olması nedeniyle yaklaşık 100 evi su bastı. Evleri selden zarar gören vatandaşlar, zarar ziyanlarının biran önce tespit edilmesini talep etti. Gidecekleri bir yerleri olmadığını anlatan afetzedeler, hükümetin kendilerine yardım eli uzatmasını istedi. Vatandaşlar, evlerinin su basmasından dolayı iki gündür bir şeyler yemediklerini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75