Burası Girne merkez

banner37

banner87
Burası Girne merkez
banner90
banner8

İbrahim FEVZİOĞLU

GİRNE’NİN MERKEZİNDEKİ OTELDE ZARAR BÜYÜK… Girne’nin merkezini önceki gece etkisi altına alan ve sele neden olan sağanak yağış, Vuni Palace Hotel’i su altında bıraktı. Otelin çevresinde biriken sel suyu, metrelerce yükseldi. Oteldeki onlarca oda, çamura bulandı, odalara dolan suyun yüksekliği 2 metreyi buldu. Odaların içerisinde tüm eşyalar kullanılmaz hale geldi.

 

ARAÇLAR ÜST ÜSTE BİNDİ, 3 ARAÇ DENİZE DÜŞTÜ… Otelin bulunduğu bölgeye şiddetli şekilde akan sel suyu, otelin park alanındaki ve çevresindeki tüm araçları sürükledi. Park halinde duran 10’larca araba, üst üste bindi; çamura saplandı. Birçok araç ise, otelin giriş kapısına kadar sürüklendi; 3 araba ise şiddetli suya kapılıp denize düştü.

 

BÜYÜK PANİK, KORKU… Önceki gece otelde yaşanan sel felaketinin izleri, dün gün aydınlanınca ortaya çıktı. Otel müşterileri, can güvenlikleri için başka bir yere tahliye edildi. Sel suyunu gören herkes, büyük panik ve korku yaşadı. Sabah, arabalarının durumunu görmek için otele giden birçok kişi, gördükleri manzara karşısında dehşete kapıldı ve ne yapacağını bilemedi.

 

“CASİNO DEVRE DIŞI”… Otel bölgesinde incelemede bulunan Başbakan Tufan Erhürman, “Felaketten en fazla etkilenenin Vuni Palace Hotel olduğu görülüyor. Burada bulunan birçok araç denize kadar sürüklenerek çok ciddi hasarlar almıştır. Hotel odalarında büyük hasarlar oluşurken casino bölümü ise tamamen devre dışı kaldı”dedi.

 

“CAN KAYBI OLMADAN ATLATTIK”… KIBRIS’a konuşan Vuni Palace Hotel sorumlusu, büyük bir felaket yaşadıklarını belirterek yaraları hızla sarmak için uğraştıklarını söyledi. Otel sorumlusu, kendilerine hemen yardıma koşan Sivil Savunma, itfaiye ve polisin hızlı müdahalesi sonucu, felaketi can kaybı olmadan atlattıklarını kaydetti.

 

İŞYERLERİ VE EVLER DE ZARAR GÖRDÜ... Sel suyundan etkilenen sadece Vuni Palace Hotel olmadı. Otelin etrafındaki birçok ev ve işyeri de büyük zarar gördü. Önceki gece evlerine ve işyerlerine su girmesini engellemeye çalışan birçok kişi, felaketin izlerini dün sabah daha iyi gördü. Herkes, uğradığı hasarı kendi çapında gidermek için uğraştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75