Burası Mağusa bölgesi köyleri

banner37

banner87
Burası Mağusa bölgesi köyleri
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

SEL TEDBİRİ ALINDI… KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi, Meteoroloji Dairesi’nin ülkenin doğu kesimlerinin akşam saatlerinde şiddetli yağışa maruz kalacağını açıklamasının ardından dün Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ekiplerinin kontrolünde bir dizi tedbirler aldı. Gazimağusa, Köprülü Barajı, Dörtyol, Korkuteli, Kurudere ve civar köylerde muhtemel şiddetli yağışla oluşacak sel nedeniyle bu bölgelerin su altında kalmasını önlemek amacıyla özellikle de Kanlıdere’nin bu bölgelerden geçen kollarında havadan ve karadan kontroller yapıldı.

SU, DÖRTYOL AĞILLAR BÖLGESİNE KADAR ULAŞTI… 2010 yılında sel baskınına uğrayarak büyük zarar gören Dörtyol ağıllar bölgesi dün yine su baskını tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Dörtyol’da “Ağıllar” bölgesinin güney doğu kısmında Kanlıdere vasıtasıyla Köprülü Göledi’nden gelen yoğun su, derenin bentlerinin yetersiz kalması sonucu tarlalara ve ağılların yanına kadar ulaştı. Sivil Savunma ekiplerinin kontrolünde özel şirketlerden de yardım alınarak 2 ekskavatör ve 1 dozerle derenin bent duvarları sağlamlaştırılıp suyun taşması önlendi.

GYROKOPTER HAVADAN TARAMA YAPTI… Geçitkale Havaalanı’ndan kalkan Hava Sporları Federasyonu’na ait Gyrokopter türü hava aracı Köprülü Barajı, Dörtyol, Korkuteli, Kurudere ve Gazimağusa’da dere yataklarında tıkanıklık olup olmadığını havadan kontrol etti. Bu hava aracı tarafından yapılan kontrollerde bazı noktalarda dere yatağı üzerinde bulunan tıkanıklıklara müdahale edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75