banner6

Burcu: Cumhurbaşkanı örgütler arası her hangi bir ayırım yapmıyor

banner37

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, bilgilendirme ve görüş alışverişi toplantılarının devam ettiğini, örgütler arasında herhangi bir ayrım yapmadığını, toplumun tüm kesimleri ile bilgilendirme ve görüş alışverişinde bulunacağını belirtti.

Burcu: Cumhurbaşkanı örgütler arası her hangi bir ayırım yapmıyor
banner151 banner143

Yazılı bir açıklama yapan Burcu, bazı örgütlerin davet almadığı yönündeki eleştirileri yanıtladı. Burcu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Crans-Montana sonrası siyasi partiler, belediye başkanları, sendikalar, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve muhtarlarla bir araya gelerek sürdürdüğü bilgilendirme ve görüş alışverişi toplantılarına devam ettiğini kaydetti.

Bu sürecin henüz tamamlanmadığını belirten Burcu, devam eden süreçte bazı örgütlerin davet almadığı yönünde eleştiriler yaptığını kaydetti. 

Başlatılmış olan bilgilendirme toplantılarının bir program çerçevesinde sürdüğüne değinen Burcu, bu bağlamda Cumartesi Gazimağusa ve İskele muhtarları ile yapılacak buluşmanın ardından, önümüzdeki hafta içinde de sivil toplum örgütleri ile üçüncü toplantının gerçekleştirileceğini ifade etti.

Burcu, “Cumhurbaşkanı Akıncı'nın örgütler arasında herhangi bir ayrım yapmadığını ve toplumun tüm kesimleri ile bilgilendirme ve görüş alışverişinde bulunacağını bu vesile tekrarlamak isterim” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 14:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104