banner6

Burcu'dan cumhurbaşkanını eleştirenlere yanıt

banner37

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın "Doğu Akdeniz'de savaş tamtamları değil barış şarkıları duymak istiyoruz" şeklindeki sözlerini eleştirenlere yanıt verdi. Burcu, söz konusu eleştirilere karşın "konu, iç siyasi hesaplarla gündelik iç siyaset malzemesi yapılamayacak kadar önemlidir" dedi.

Burcu'dan cumhurbaşkanını eleştirenlere yanıt
banner151 banner143

Burcu'nun açıklaması şöyle: 

Cumhurbaşkanımız Sayın Mustafa Akıncı’nın, Kıbrıs Türk Halkı’nın haklarını koruma konusundaki kararlılığı ile Rum tarafının tek yanlı doğal gaz faaliyetlerine ilişkin tavrı, en ufak bir şüpheye yer bırakmayacak kadar açıktır ve herkesçe bilinmektedir.

Kıbrıs’ın çevresindeki doğal zenginlikler iki halkın ortak zenginliğidir.

Cumhurbaşkanımız, Doğu Akdeniz’deki doğal zenginliklerin bir çatışma ve gerginliğe değil, işbirliği ve ortak yarar anlayışına hizmet etmesi gerektiği yönündeki tavrını korumaktadır. Cumhurbaşkanımız Akıncı’nın, bu ortak zenginliklerden iki toplumun da yararlanması yönündeki çabası, ilk günden beridir devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız Akıncı’nın Akıncılar’daki (Lurucina) dünkü konuşması da bu çerçevededir.

Konu, iç siyasi hesaplarla gündelik iç siyaset malzemesi yapılamayacak kadar önemlidir.

Cumhurbaşkanımız Akıncı, bu konudaki gündelik sığ polemik arayışlarına prim vermemekte kararlıdır.

Cumhurbaşkanımız, bu aşamada kamuoyunun, Dışişleri Bakanı Sayın Ertuğruloğlu ile UBP Genel Sekreteri Sayın Oğuz’un söz konusu açıklamalarını, hak ettikleri çerçevede değerlendireceğine inanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 16:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104