banner6

“Bürokrasideki hantal yapının değişmesi için mücadele edeceğim”

banner37

UBP Girne milletvekili adayı Türel Özer Öksüzoğlu, bürokrasinin daha verimli çalışması için vermiş olduğu mücadeleyi, meclise taşımayı hedeflediğini söyledi

“Bürokrasideki hantal yapının  değişmesi için mücadele edeceğim”
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Girne milletvekili adayı Türel Özer Öksüzoğlu, bürokrasinin daha verimli çalışması için vermiş olduğu mücadeleyi meclise taşımayı hedeflediğini anlattı.

Uzun yıllar devletin birçok kademesinde görev aldığını anımsatan Öksüzoğlu, “Bürokrasinin daha verimli çalışması için ve uzun yıllardır oluşan hantal yapının değişmesi için vermiş olduğum mücadeleyi KKTC Cumhuriyet Meclisi’ne de taşımak istiyorum” dedi.

KIBRIS’a konuşan Türel Özer Öksüzoğlu, kadınların ve özellikle gençlerin kendi memleketinde daha yaşanabilir ve huzurlu bir yaşam hakkının oluşmasını sağlamayı hedeflediğini de söyledi.

Öksüzoğlu, şöyle devam etti:

“Kişilerin din, dil, ırk, parti ayrımlarına göre sınıflandırılmalarının, özellikle siyasette olmaması için uğraş vereceğim.

Kimsesiz çocukların ve kimsesiz yaşlılarımızın bakım ve hayat şartlarının hak ettikleri seviyeye ulaşması için çaba harcayacağım.

Ekonominin ne kadar önemli olduğunu bilen biri olarak sayın başbakanımız Faiz Sucuoğlu’nun da sürekli ekonomi temelli bir yönetim anlayışını benimsemekteyim.

 Ekonominin plan, program, sevk ve idare noktasında edindiğim tecrübelerimi, bilimsel veriler ışığında memleketimin hizmetine sunacağım.

Hak ve hukuk temelli bir politika dahilinde fırsat eşitliğine önem vereceğim.”

“Tek başına iktidar yolculuğumuzu herkes görmektedir”

Türel Özer Öksüzoğlu, birlik ve berberliğin önemini bilen bir kişi olduğuna işaret ederek, UBP Genel Başkanı, Başbakan Faiz Sucuoğlu ile partide oluşan heyecan ve birlikteliğin sandığa da yansıyacağına inanç belirtti.

Öksüzoğlu, şöyle konuştu:

“Bir kadın aday olarak tek başına iktidar yolculuğumuzu herkes görmektedir.

Anavatan Türkiye ile ilişkilerin daha üst seviyelerde ama proje odaklı olması için elimden ne geliyorsa onu yapacağım.

Türkiye’nin tecrübelerinden ve desteğinden faydalanmak gerektiğini bilen bir siyasetçi olarak memleketimize hizmet etmek için bilimsel çalışmalara önem vereceğim”.
Türel Özer Öksüzoğlu kimdir?

Osmaniye doğumlu Türel Özer Öksüzoğlu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans mezunudur.

Lefke Avrupa Üniversitesi’nde MBA alanında yüksek lisans ve İşletme alanında doktora derecesini aldı.

2020 yılında yardımcı doçent unvanını almaya hak kazandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 30 yıl farklı pozisyonlarda çalışan Öksüzoğlu, Maliye Bakanlığı Bütçe Dairesi Kontrolörü, Profesyonel Sendikacı, Yerel Yönetimler Müdürü ve Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Proje Başkanı olmak üzere birçok sorumluluklar üstlendi.

Mobbing, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadına Şiddet, İnsan Kaynakları konularında akademik olarak birçok araştırmalara imza attı.

Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler ve Uzmanlık Alanları üzerine Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi olarak ders veriyor.

Aynı zamanda KKTC Mobbingle Mücadele Dernek Başkanı, İş İnsanları Derneği Danışma Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olan Öksüzoğlu, 2019 yılından itibaren KKTC İstatistik Kurumu’nun ilk başkanı olarak görevini sürdürüyor.

Evli ve iki çocuk annesidir.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104