banner6

Büsküvütçü: MDP tek adam partisi değil, bir fikir hareketidir

banner37

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Burak Büsküvütçü, partinin tek adam partisi olmadığını, bir fikir hareketi olduğunu belirtti. 

Büsküvütçü: MDP tek adam partisi değil, bir fikir hareketidir
banner151 banner143

MDP, “2018 Erken Genel Seçimleri”ni değerlendirmek üzere bugün Lefkoşa Merit Otel’de basın toplantısı düzenledi. 

Toplantıya, MDP Genel Sekreteri Ufuk Akan Üçay, Başkan Yardımcısı Hüseyin Mert Coşkun ve parti yetkilileri katıldı.

Büsküvütçü, yapılacak seçime hazır olduklarını söyleyerek, “MDP her an yapılacak her seçime hazır” diye konuştu. 

Seçim tarihini de değerlendiren Büsküvütçü, seçim tarihinin bütçe dönemine denk gelmesinin bütçenin Meclis’ten geçmesinde sıkıntı yaratacağı, seçim yasaklarının başlayacağı ardından yerel seçimlerin geleceği, bu şekilde 2018 yılının 4 ayının heba edileceği görüşünü dile getirdi. 

Büsküvütçü, yöneticilerin halk yararı yerine kişisel çıkarlarını ön planda tuttuklarını savundu.

“Hizmet için yola çıktık”

MDP Genel Sekreteri Ufuk Akan Üçay ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Mert Coşkun’un da katıldığı toplantıda, Büsküvütçü, partiyle ilgili bilgi verdi, yönetim kadrosunu tanıttı. 

Parti olarak deneyim ve tecrübelerden yararlanmaya önem verdiklerini söyleyen Büsküvütçü, “Ak Sakallılar Heyeti” oluşturduklarını, tecrübelerden yararlanacaklarını belirtti. 

Büsküvütçü, Kıbrıs Türk halkına hizmet için yola çıktıklarını dile getirdi. 

“Siyaseti para için yapanlar partimizden uzak dursun”

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Büsküvütçü, milli ve manevi değerlere önem verdiklerini, değerlerine uyan yaklaşımlar içinde olan partilerle ittifak yapabileceklerini söyledi. 

Büsküvütçü, “Siyaseti para için yapanlar partimizden uzak dursun” diye konuştu. 

Partide kadın ve gençlik kolları bulunmadığını söyleyen Büsküvütçü, kadınları ve gençleri kategorilere ayırmak ve belli köşelere sıkıştırmak istemediklerini, bir kadının veya gencin parti başkanı seçilebileceğini, önünde engel bulunmadığını belirtti. 

Kadrolarının genç ve dinamik olduğunu kaydeden Büsküvütçü, seçimlerde milletvekili adaylarını tabanın belirlemesini ve yüzde 30 kadın kotasını olumlu bulduklarını söyledi. 

Büsküvütçü, halkın istediği kişilerin Meclis’e gitmesinin önemli olduğunu ifade etti. 

“Ayakları üzerinde duracak bir KKTC”

KKTC’nin kendi ayakları üzerinde durmasının önemli olduğunu söyleyen Büsküvütçü, özel teşebbüsün önünün açılması gerektiğini dile getirdi. 

Büsküvütçü, “devleti idare edenlerin, devlete sahip çıkması, kabile ve aşiret değil, devlet yönettiklerinin farkına varması gerektiğini” söyledi. 

Kıbrıs sorununa da değinen Büsküvütçü, “Rum tarafında kilisenin, siyaset ve sokaktaki etkisi kırılmadığı sürece anlaşma mümkün değil” dedi. 

İki devletlilik zemininde görüşmelere başlanmasının en sağlıklı yöntem olacağını söyleyen Büsküvütçü, eşit, adil, sürdürülebilir bir çözüm istediklerini kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 12:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104