banner6

Büyük acı!

banner37

Ölümüyle ülkeyi yasa boğan 28 yaşındaki Buse Aksay, son yolculuğuna uğurlandı

Büyük acı!
banner99

“AKCİĞERLERE PIHTI ATTI”… Henüz 28 yaşında olan ve geçirdiği ani rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Buse Aksay dün Ağırdağ’da son yolculuğuna uğurlandı. Buse için gözyaşları sel oldu. Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz, Aksay’a yapılan otopside akciğerlere pıhtı atması tespit edildiğini belirterek “Kendisinde mevcut bir sağlık sorunu tespit edilmiş ve buna bağlı olarak ilaç kullandığı ailesinden de doğrulanmıştır. Bu ilacın etkilerine ve tespitine yönelik gerekli doku örnekleri ile kan ve idrar örnekleri alınmıştır” dedi.

Ülkemiz, hayata erken veda eden bir gencimizin daha arkasından gözyaşı döktü.


Henüz 28 yaşında olan ve geçirdiği ani rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Buse Aksay, ölümüyle büyük üzüntü yaşattı.

banner134

Ağırdağ’da dün son yolculuğuna uğurlanan Buse için gözyaşları sel oldu.


Bu büyük acı Buse’nin ailesini yıktı, aile bireyleri cenazede ayakta güçlükle durdu.


Aksay ailesinin, yakınlarının akın ettiği cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner, bazı bakanlar, siyasiler, iş insanları da katıldı.


Öte yandan Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz, perşembe günü iş yeri içerisinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 28 yaşındaki Buse Aksay’a yapılan otopsi çalışmasında masif pulmoner emboli (akciğerlere pıhtı atması) tespit edildiğini açıkladı.

Sosyal medyada ve basın kuruluşlarının internet sitelerinde ölüm nedeni ile ilgili çıkan yazılar üzerine doğru bilgi edinilmesi için açıklama yapılması ihtiyacı doğduğunu vurgulayan Deniz, yapılan otopsi çalışması sonucunda rastlanan bulguları paylaştı.

Deniz şunları kaydetti:

“Mahkeme kararıyla yapılan otopsi çalışmasında masif pulmoner emboli (akciğerlere pıhtı atması) tespit edilmiştir. Bunun sebebi olarak da kendisinde mevcut bir sağlık sorunu tespit edilmiş ve buna bağlı olarak ilaç kullandığı ailesinden de doğrulanmıştır. Bu ilacın etkilerine ve tespitine yönelik gerekli doku örnekleri ile kan ve idrar örnekleri alınmıştır”.

Öte yandan konuyla ilgili Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamada, Buse Aksay'ın ölüm sebebinin tespiti için kan ve doku örnekleri alındığı, kesin ölüm sebebinin yapılacak tetkiklerin ardından belli olacağı kaydedildi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Nalbantoglu
Osman Nalbantoglu - 1 ay Önce

Allah rahmet eylesın takdır Allahındır.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104