Büyük acı, büyük isyan

banner37

Turunçlu’da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren 1 çocuk annesi 41 yaşındaki Esra Korcan, Gazimağusa’da toprağa verildi… Cenazede hem gözyaşı hem de siyasilere yönelik sitem vardı

Büyük acı, büyük isyan
banner90
banner8

“CENAZEMİZDE SİYASİLERİ İSTEMİYORUZ!”… Ülkenin kanayan yarası haline gelen trafik kazasında can veren Esra Korcan’ın cenaze töreninde, bir yakını, Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Camii’ni dolduran kalabalık içinden, “Cenazemizde siyasileri istemiyoruz. Gelmesin. Ne yeni ne de eski milletvekili istiyoruz. Cenazemizi bozmasınlar, saygı göstersinler. Olay çıkartacağım” dedi.

Sedef BOŞNAK

Lefkoşa’da işine gitmek için evinden çıkan ve “Ölüm Kavşağı” olarak bilinen Turunçlu Kavşağı’nda, karşı şeritten, sürat sonucu kontrolden çıkan bir sürücünün havalanan aracının altında kalarak can veren bir çocuk annesi 41 yaşındaki Esra Korcan, Gazimağusa’da toprağa verildi.

Esra Korcan’ın oğlu Arda Orhunöz, annesine hayatının en acı vedasını etti. Arda’yı arkadaşları ve yakınları bir an olsun yalnız bırakmadı.

Cenazede, vatandaşlar, ülkenin kanayan yarası haline gelen ve son 80 gün içerisinde, Turunçlu Kavşağı ile Ulukışla Kavşağı arasında, trafiğe can veren 4’üncü ölüme adeta isyan etti.

Bariyerin olmadığı yolda, karşı şeritten gelen aracın ezdiği yakınını genç yaşta kaybeden bir kişi, Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Camii’ni dolduran kalabalık içinden, “Cenazemizde siyasileri istemiyoruz. Gelmesin. Ne yeni ne de eski milletvekili istiyoruz. Cenazemizi bozmasınlar, saygı göstersinler. Olay çıkartacağım” dedi.

banner134
Aynı kişi, cenazeye katılan eski bakan Ahmet Kaşif’in de nazikçe cenazeden ayrılmasını istedi.

Gözyaşlarıyla uğurlandı

Trafiğe kurban giden 41 yaşındaki Esra Korcan, çok sayıda seveninin getirdiği rengârenk, mis kokulu çiçekler eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze, dün, Lala Mustafa Paşa Camii’nde kılınan öğle namazından sonra Gazimağusa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Esra Korcan’ın biricik evladı Arda, annesi Figen Korcan, babası İrfan Korcan, kardeşleri, amcaları, halaları, yeğenleri, iş arkadaşları ve çok sayıda seveninin katıldığı cenaze töreninde, Esra için akıtılan gözyaşları sel oldu.

Oğlu Arda ve sevenleri, Esra’ya hayatlarının en acı vedasını etti. Anne Figen Korcan cenaze sırasında fenalaştı, sağlık ekiplerinin müdahalesiyle ayakta durabildi. Törendeki birçok kişi Esra’yı kaybetmenin verdiği büyük acıya katlanmakta zorlandı, zar zor ayakta durdu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozgen Celal
Ozgen Celal - 1 yıl Önce

Lefke'den Karpaz'a tren yolu .! Sol direksiyon yasaklansin .!

SIRADAKİ HABER

banner75