banner6

Buzdolabının fişi kısa devre yaptı, yangın çıktı

banner37

Alayköy’de dün bir evden yükselen dumanlar herkese heyecanlı saatler yaşattı. Buzdolabı fişinin kısa devre yapması sonucu çıktığı sanılan yangın, diğer odalara da zarar verdi. Yangın çıktığı esnada evde kimsenin olmaması az da olsa herkese rahat nefes aldırdı. Elde edilen bilgiye göre, ev sahipleri yeni evlerine kısa süre önce taşındı

Buzdolabının fişi kısa devre yaptı, yangın çıktı
banner8

Erol KANLIADA

Alayköy’de, dün bir evin mutfak kısmında yangın çıktı. Yangına, Lefkoşa İtfaiye Şubesi ekipleri, çevre sakinleri ve Alayköy Belediyesi ekipleri müdahale etti.

  Yangının çıktığı esnada evde kimsenin bulunmaması büyük bir şans olarak nitelendirildi.


Binadan çıkan dumanları gören bölge sakinleri de büyük bir panik yaşadı. Yangını gören bölge sakinleri itfaiye ekiplerine ihbar verdi.

banner134


Ayrıca, ev sahiplerinin yeni evlerine kısa süre önce taşındığı öğrenildi.


Polis Basın Subaylığı’ndan elde edilen bilgilere göre yangın, dün saat 15.00’te çıktı.


Osman Toktaş'a ait iki kattan oluşan ikametgâhın mutfak bölümünde, buzdolabına ait elektrik fişinin kısa devre yapması sonucu yangın meydana geldi.


Yangın sonucu mutfak içerisinde bulunan dolaplar ve içerisindeki eşyalar ile beyaz eşyalar, yemek masası ve sandalyeleri, pencere ve kapıları, bir adet klima dış ünitesi yanarak zarar görürken diğer odalar ise çıkan is ve ısıdan zarar gördü.


Yangın itfaiye ekipleri, çevre sakinleri ve Alayköy Belediyesi’ne ait su tankeri ile müdahale edilerek söndürüldü.


Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104